StarDance IV

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 235  
Sdílet
| Poslat odkaz

Slowfoxtrot

Slowfoxtrot je uměle vytvořený tanec, který vznikl lineárním prochozením foxtrotových základních čtvrt-otáček. Je výtvorem anglických tanečních mistrů, kteří ho koncem 20. let standardizovali a který také do jisté míry odráží charakterové vlastnosti Angličanů – lehkost s flegmatičností, přesnost, avšak nevýbušnost, rytmičnost a samoúčelnost, honosnost i lhostejnost.

Pomalé tempo si vyžádalo dlouhý, nepatrně skluzný krok, dokonalou kontrolu těla, přirozenou eleganci, lehkost a jistotu. Slowfox je vlastně stálá taneční chůze bez přísunů (jen ve vynucených situacích, např. v otáčkách, se používá patové stažení – impetus). Při slowfoxu se zdá, že pár pluje prostorem, v němž vytváří protáhlou vertikální i horizontální vlnu.

Základem slowfoxtrotu je kombinace pérového kroku a trojkroku.

Mezi standardními tanci je slowfoxtrot nazýván tancem pravdy, neboť je jedním z nejnáročnějších tanců vůbec. Bezpečně a dokonale ho může zvládnout jen skutečný tanečník. Právě v slowfoxtrotu se pozná kvalita tanečního páru.

Až budete mít pocit, že se pohybujete po parketu jako lehounké peříčko v mírném vánku, potom můžete tančit dobrý slowfoxtrot.

Autor textu: Zdeněk Chlopčík

Tanec slowfox tančí na známou píseň „Sunny“ od Boney M. pár tanečníků Claudia Reiterer a Andy Kainz v rakouské taneční soutěži Dancing Stars.

Ukázka profi slowfoxu, který tančí anonymní, zato velmi dobrý taneční pár.

I v Japonsku se tančil a stále tančí slowfoxtrot.

A takto se standardní tance dostaly do Japonska. Tento pár je jako první v roce 1982 odprezentoval přihlížejícím, kteří doposud nic podobného neviděli.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava
Soutěžní dvojice
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketa
StarDance jedním slovem je pro vás:
15 % krása 6 % noblesa 10 % zábava 5 % elegance 4 % sobota 18 % tanec 3 % profesionalita 39 % radost