StarDance IV

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 235  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rumba

Rumba je afrokubánský tanec, jehož kořeny sahají daleko do minulosti Afriky, odkud čerpal i svůj rytmus. Afričtí černoši se jako otroci dostali na Kubu již počátkem 16. století. Tam zpívali své písně a tančili zpočátku ještě na své původní africké rytmy, tam časem vznikla rumba – tanec černých kubánských otroků.

Termín rumba znamená ve španělštině jednak stejnojmenný lidový tanec, ale také veselici, hodokvas, hýření anebo i množství či hromadu lidí. V rumbě se prolínají prvky černošské, arabské i španělské. To pro evropské hudebníky i tanečníky bylo zpočátku dost obtížné a těžko pochopitelné a bylo asi i příčinou, že rumba, která se v Evropě objevila již v roce 1923, nezískala valnou přízeň a na čas vymizela z tanečních sálů.

Současná rumba používá stejnou nášlapovou techniku jako cha-cha, tedy přes propnutá kolena. Tím se pohyb přenáší do kyčlí, čímž vzniká plynulý pohyb pánve, tak charakteristický právě pro rumbu.

Díky tomu, že rumba je velice pomalý tanec (26 taktů/minutu) je náročný především na vedení mezi partnery, stabilitu a plynulost provedení. Emočně je rumba postavena na intimním vztahu muže a ženy, proto se mu také říká tanec lásky. Kdykoliv budete tančit tento tanec, myslete na to.

Autor textu: Zdeněk Chlopčík

Krásná rumba v podání herce Ricky Whittle a australské šampiónky v latinsko-amerických tancích Natalie Lowe v tanečním pořadu Strictly Come Dancing.

Krásná a talentovaná zpěvačka Nicole Schezinger opět tančí s mistrem světa v latinsko-amerických tancích Derekem Houghem. Tentokrát rubmu.

Pár Nicole Schezinger a Derek Hough byla natolik úspěšná, že rumbu tančila i ve finále. Tento pár oprávněně zvítězil.

Rumba v podání profesionálních tanečníků Slavika Kryklyvyy a Kariny Smirnoff z Ukrajiny. Oba jsou několika násobní mistři světa v latinsko-amerických tancích. Oba také účinkují v tanečně-zábavných soutěžích po celém světě.

Herečka a moderátorka Kelly Brook s tanečníkem Brendanem Colem tančí rumbu na píseň Shes like the wind z filmu Hříšný tanec v tanečním pořadu Strictly Come Dancing.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava
Soutěžní dvojice
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketa
StarDance jedním slovem je pro vás:
15 % krása 6 % noblesa 10 % zábava 5 % elegance 4 % sobota 18 % tanec 3 % profesionalita 39 % radost