StarDance IV

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 235  
Sdílet
| Poslat odkaz

Quickstep

Quickstep je rychlá varianta foxtrotu ve 4/4 taktu. První foxtroty v Evropě byly nejspíše vývojovým produktem one stepu a two stepu (oba tance se tančily na skladby v 2/4 taktu s tempem pochodovým).

V 30. letech se foxtrot vyvíjel dál, zejména v souvislosti s rychlými swingovými skladbami. Tato rychlá varianta foxtrotu se oddělila od původního pomalého a byla nazvána quickstep. Do quickstepu se pak dostaly nejen prvky z charlestonu, ale třeba i ze stepu.

Moderní soutěžní quickstep je tanec nesmírně výbušný, plný rotací, sklonů a změny směrů, okořeněný různými poskoky, přeskoky a nesčetnými synkopovanými krokovými variacemi.

Pokud chcete dobře tančit quickstep, tak nejprve zvládněte waltz, potom polku, charleston a nakonec to vše zatančete ve zrychleném tempu. To bude ten pravý quickstep.

Autor textu: Zdeněk Chlopčík

Catherin Zeta Jones a Reneé Zelweger a jejich naprosto dokonalé taneční číslo v muzikálu Chicago.

Erik a Rickie (9 let) jsou jeden z nejmladších a nejtalentovanějších dětských párů. Jejich taneční nadání je dostalo až do finále talentové soutěže Amerika má talent a získali již třikrát ocenění šampiónů USA. V této ukázce tančí Quickstep.

Na prvním místě a celkovými vítězi se stávají zpěvačka Nicole Schezinger a Derek Hough. Tančí quickstep na píseň Anything Goes ze stejnojmenného muzikálu.

Příležitostná herečka a hvězda reality show MTV The Hills Audrina Patridge tančí quickstep s tanečním partnerem Tonym Dovolanim v tanečním pořadu Dancing With The Stars.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava
Soutěžní dvojice
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketa
StarDance jedním slovem je pro vás:
15 % krása 6 % noblesa 10 % zábava 5 % elegance 4 % sobota 18 % tanec 3 % profesionalita 39 % radost