StarDance IV

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 235  
Sdílet
| Poslat odkaz

Alexander Hemala & Jitka Šorfová

Alexander Hemala

moderátor
výška 167 cm
58 let

Alexander se narodil ve znamení Panny. Do StarDance jde podle svých vlastních slov bez ambicí, ale zato s velkou pokorou. Zatím inklinuje prý více ke standardním tancům, protože jsou pomalejší. Za svůj největší životní úspěch považuje dosavadní klidné manželství a své děti. Mezi jeho koníčky patří vnoučata, plavání a procházky se psem. Je propagátorem hesla: „Nečiň druhým to, co nechceš, aby oni činili tobě.“

Jaká byla vaše první reakce, když jste dostal nabídku do StarDance?

Zalapal jsem po dechu. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by mě v tomto věku mohli oslovit v souvislosti s tancem. Navíc jsem takové neživé dřevo. Bylo to poněkud šokující.

Jak dlouho jste nabídku zvažoval?

Chvilku jsem přemýšlel. Samozřejmě jsem se poradil se svou dobrou ženou. Třicet let mě přemlouvá, abych s ní šel tančit. Já měl vždycky výmluvu, že na plesy chodím pouze pracovat. Teď když už ji touha tančit pomalu opouští, začnu se učit já. Byla hodně překvapená a dojetím se téměř rozplakala.

Jaké jsou vaše první dojmy z Jitky?

Jitka je skvělá. Je to strašně sympatická mladá dáma a je na mě zatím hodná. Horší je to, že když přicházím na trénink a postavím se na parket, zjišťuji, že z toho předešlého tréninku si nic nepamatuji a začínám od začátku.

Jak vypadala vaše první tréninková hodina?

Vykuleně jsem koukal kolem sebe. Myslel jsem si, že se naučím pár kroků a pak odněkud vykoukne kamera. Bylo to přesně obráceně. Vstoupil jsem na parket zalitý světlem reflektorů a začalo se točit. Připadal jsem si jako medvěd v temném lese.

Co vám Jitka řekla po vašich prvních krocích na parketě?

Útrpně se na mě podívala. V očích se jí to nezračilo, ale prý si myslela, že to bude horší.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tancem?

Mám klasické taneční, ale ty jsou hluboko zasuty v paměti a zality mlhou. Pokud si dobře vzpomínám, mnoho jsme toho tehdy neprobrali. Po čtvrté lekci jsme vzali úhybku do restaurace.

Čeho se nejvíce bojíte?

Ještě se sice hrůzou nebudím, ale bojím se, že přijde chvíle, kdy si představím, že na osvětleném parketu stojím se svou partnerkou a oči diváků budou upřeny na nás. Sám jsem zvědav, jak takovou situaci v reálu vydýchám.

Jaký jste žák?

Lehce neohrabaný. Byl jsem šokován už druhou větou, kterou mi Jitka řekla. Prozradila mi, že při tanci se přenáší váha z nohy na nohu. Už tady cítím velké nedostatky. Pohupoval jsem se takhle v metru a pozorovala mě jedna mladá dívka. Musela si myslet, že rozhýbávám totální endoprotézu.

Jitka Šorfová

tanečnice
výška 171 cm
32 let

Jitka se narodila ve znamení Kozoroha. Jako učitelka tance je prý trpělivá, hodná a milá. Ke svěřencům má spíše mateřský přístup a nedovede být příliš tvrdá. Mezi její koníčky patří hra na kytaru, zpěv, běhání a četba. Ve svém životě se řídí heslem: „Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.“ Za svůj největší životní úspěch považuje rodinné vztahy, manželství a dvě dcery.

Jaké jsou vaše dojmy ze Saši?

Je to strašně příjemný člověk. Oproti tomu, co říkal na začátku, cítí rytmus a poměrně rychle se učí. Je na sebe hodně přísný.

Jak vypadala vaše první tréninková hodina?

Jsem spokojená. Dostali jsme se dál, než jsem předpokládala. Myslím, že Saša byl udiven sám sebou a snad měl z tréninku také dobrý pocit. Když jsem ho ujistila, že ty základy, které už umí, zase tak moc používat nebudeme, trošku se vyděsil.

Co jste mu řekla po jeho první promenádě na parketě?

Aby se nebál a zachoval klid. Že to zvládneme.

Kde budou jeho slabší a jeho silnější stránky?

V latině byl trochu bezradný. Myslím, že standard mu sedí a sluší více.

Co vás tancování naučilo?

Trpělivosti a doufám, že i pokoře. Přestože jsme byli úspěšní, neustále jsem viděla vedle sebe tanečníky, kteří byli úspěšnější, a viděla jsem, co všechno tanci obětovali. Tanec mi dal hodně i pro partnerské vztahy. Vztah dvou tanečníků je naprosto specifický. Uvědomila jsem si, co chci od svého partnerského vztahu.

Jste maminka dvou dcer. Po jaké době se vracíte na parket?

Po sedmi letech. Aktivní taneční kariéru jsem skončila v roce 2003.

Čeho se ve StarDance nejvíce bojíte?

Asi toho, že bychom nebyli schopni předvést to, co se naučíme. No a pak mám velký respekt z kamer (úsměv).

Chodíte si jako maminka na mateřské někdy zatančit?

Párkrát jsme byli s manželem na plese. Když můj muž vypije sklenku vína a sní pár chlebíčků, je ochoten se mnou tančit. My si ale občas zatančíme i doma mezi sporákem a lednicí (smích). No a potom také tančím doma s dcerami.

Půjde vám ve StarDance víc o tanec nebo o show?

Uvidíme, kam se bude Saša schopen dopracovat. Ráda bych ukázala co nejvíce z tance. Zbytek doženeme zábavou.

Který tanec je nejtěžší naučit?

Na techniku slowfox a samba, na fyzičku quickstep a jive.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava
Soutěžní dvojice
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketa
StarDance jedním slovem je pro vás:
15 % krása 6 % noblesa 10 % zábava 5 % elegance 4 % sobota 18 % tanec 3 % profesionalita 39 % radost