StarDance IV

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 235  
Sdílet
| Poslat odkaz

Aneta Langerová & Michal Kurtiš

Aneta Langerová

zpěvačka
výška 164 cm
23 let

Aneta se narodila ve znamení Střelce. Mezi její koníčky patří focení, lyže a četba. Do StarDance si jde splnit svůj životní sen naučit se tančit. Za největší úspěch považuje to, že stojí na vlastních nohou a je samostatná. Její oblíbené motto zní: „Nezapomínej na své přátele a rodinu když stoupáš vzhůru, potkáš je, až půjdeš dolů.“

Jaké jsou vaše ambice ve StarDance?

Užít si tanec se vším všudy. Nerada věnuji čas něčemu, co mě nebaví. Určitě bych se ráda dostala do kola, kde si budu moci zatančit něco rychlejšího z latiny. Na to se těším.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tancem?

Téměř nulové. Až se lidé dozvědí, že jsem ve StarDance, budou si myslet, že jsem spadla z višně (smích). Myslím, že mě mají zafixovanou jako naprosté poleno. Myslím, že to je dobrá výchozí pozice. Nikdo ode mě nic nebude očekávat. To je vlastně taky jeden z důvodů proč jsem do StarDance šla.

Co se vám vybaví, když se řekne „taneční“?

Mazurka, u které jsme umírali smíchy. Měla jsem totiž strašně vtipného tanečního partnera, takže jsme se pořád smáli. A taky jsem poprvé někam vyšla v šatech.

Jaký je váš nejsilnější zážitek z tance?

Když jsem odmaturovala, tak jsem si strašně nahlas pustila Lady Karneval od Karla Gotta a tančila jsem celé odpoledne doma. Měla jsem strašně moc energie a nevěděla jsem, jak ji vybít. To byl jeden z mých zásadních tanečních momentů (smích).

Jaké jsou vaše dojmy z Michala?

Velmi dobré. Bála jsem se, že na mě bude moc hodný. Pak jsem měla zase strach, aby na mě nebyl moc přísný. Myslím, že se to velmi pěkně vybalancovalo. Michal už stačil odkoukat, co zvládnu, takže mi nakládá na hrb jen tolik, kolik unesu. Když je hodně napřed, zavolám o pomoc, zastavíme se a on mi vše v klidu vysvětlí. Umí skvěle tančit. Doufám, že mě ze svého umění něco naučí a já mu nebudu příliš velkou překážkou.

Co dělá, když vám něco nejde?

Tiše vrčí (smích).

Co vám při tanci dělá největší problém?

Ruce. Uvolnit je k ladnému pohybu je pro mě zatím opravdu hodně psychicky náročné. Pořád se ještě stydím a mám tendence držet je u těla a být shrbená. Snad se ještě rozevlaju (smích). Ladnost pohybu je hodně o uvolnění a to je pro mě obrovská výzva.

Inklinujete více k latině nebo ke standardu?

Věkem, životním obdobím i vnitřně mám asi blíže k latině. Určitě ale bude těžké odvázat se a pustit emoce ven. Jsem na sebe zvědavá. Teď jsem okusila pár kroků waltzu a musím říct, že ve standardních tancích cítím zase větší jistotu.

Michal Kurtiš

tanečník
výška 186 cm
21 let

Michal se narodil ve znamení Panny. K tanci ho přemluvila třídní učitelka, když hledala partnera pro svou dceru. Mezi jeho koníčky patří hra na kytaru, fotbal a párty s kamarády. Jeho nesplněným přáním je podívat se do Mexika, Austrálie, Nepálu a na Kubu. Jeho oblíbené motto zní: „Lepší je shořet, než vyhasnout.“

Jaké máte ve StarDance ambice?

Aneta říkala, že by si ráda zatančila quickstep, takže mám ambici dostat se do kola, ve kterém si jej zatančíme (smích). Taky si chci zase po delší době zasoutěžit.

Co vás na StarDance nejvíce láká?

Momentálně to, že lidi už nikdy víc nebudou brát Anetu jako nepohyblivou posedávající zpěvačku.

Jaké jsou vaše první dojmy z Anety?

Těžko popsatelné. O to více velmi příjemné.

Máte nějakou taktiku?

Říkám věci, tak jak je vidím a cítím. Určitě se budu snažit nepřecházet chyby, abychom se k nim pak nemuseli vracet.

Jaká je Aneta jako žákyně?

Velmi učenlivá a poslušná. A k tomu se ještě dost nasmějeme.

Jste trpělivý učitel?

Snažím se. V životě moc trpělivý nejsem, ale u tance je to trochu jinak. Nemůžu čekat, že bude Aneta ovládat hned všechny taneční pohyby, protože jsou proti přírodě.

Kdy si tanec nejvíce užijete?

Když se mi povede choreografií a tancem vyjádřit hudbu a vyvolat u diváků emoce. Je jedno jaké. Když na tvářích diváků vidím, že skutečně vnímají energii a atmosféru mého tancování, tak to se cítím skutečně velmi dobře.

V jakém nejkurióznějším prostředí jste tančil?

Při natáčení znělky ve vodě a jednou také na střeše auta.

Je složité najít ideální taneční partnerku?

To je snad ta nejtěžší věc na světě (smích). Vystřídal jsem celkem tři partnerky. Ty první dvě po dvou letech. S tou třetí jsem tančil skoro čtyři roky.

Kterého okamžiku ve StarDance se nejvíce bojíte?

Až si budu muset sbalit věci a jet domů. Je tady úžasná parta a už teď vím, že mi bude chybět, až to všechno skončí. Tyhle okamžiky mě vždycky strašně bolí.

Co je na závodním tancování nejtěžší?

Vydržet s partnerkou v dobrém vztahu a vzájemně se respektovat.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava
Soutěžní dvojice
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketa
StarDance jedním slovem je pro vás:
15 % krása 6 % noblesa 10 % zábava 5 % elegance 4 % sobota 18 % tanec 3 % profesionalita 39 % radost