StarDance IV

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 235  
Sdílet
| Poslat odkaz

Veronika Žilková & Marek Dědík

Veronika Žilková

herečka
výška 160 cm
48 let

Veronika se narodila ve znamení Vah. Tanec označuje za koníček, kterému se nikdy nevěnovala. Účastí ve StarDance si prý konečně plní svůj dívčí sen. Je vyznavačkou hesla: „Život není to, co chceš, ale to co vydržíš.“ Za svůj největší životní úspěch považuje svých šest dětí. Její největší ambicí je mít z tance radost a nezranit sebe a svého tanečního partnera.

Jaké jsou vaše první dojmy z Marka?

Skvělé. Jsme podobná krevní skupina. Je přísný a s ničím se moc nepáře a je s ním legrace. Když jsme se poprvé setkali, bála jsem se, že bude zklamaný z toho, že netančí s nějakou mladou kráskou. On sebejistě prohlásil: „To je dobrý. Já se bál, že vyfasuju Halinu Pawlowskou.“

Co vám řekl Marek na vaši první hodině?

Dlouze mě učil krok tance cha-cha. Když jsem poprvé tančila na hudbu, prohlásil: „Učil jsem vás cha-chu. Tenhle tanec se jmenuje jak?“

Tušíte, kde budou vaše silnější a slabší stránky?

Silnější stránkou bude v mém případě příchod na parket a odchod. To vše mezi tím je zatím slabší stránka

Vybavíte si svůj první vjem spojený s tancem?

Ano. V ranném dětství jsem milovala tanec u rádia, když hráli dechovku. Říkala jsem, že právě tohle je ta pravá česká hudba (smích). Celá rodina, která se věnovala vážné hudbě, šílela. Takže mým prvním tancem byla zřejmě polka. Ta se pokud vím ve StarDance ale netančí.

Jak reagovalo vaše okolí, když se dozvědělo, že půjdete do StarDance?

A jéje, maminka si plní sen. Manžel se po prvním týdnu tréninků ptal, jestli ještě někdy přijdu domů. Dodnes nevím, jestli to myslel časově, nebo narážel na způsob mé chůze (smích). Od chvíle, kdy jsme začali trénovat, se vracím domů zmožená bolestí skoro po čtyřech.

Co vás po prvních trénincích nejvíce bolí?

Jsem na bolest zvyklá z divadelních představení. Možná mě bolí nejvíc krk, protože ve standardu ho musím mít vytočený jako husa. Mé kolegyně mají krásné labutí šíje. Mně se to zatím nedaří. Já jsem zatím stále u šíje husí (smích).

Jak vzpomínáte na své taneční?

Byla jsem tam bohužel jen párkrát. Tatínek byl v té době v nemocnici v ohrožení života. Maminka mě posílala do tanečních, abych o ně nepřišla. Já se načesala, nastrojila, ale místo do tanečních jsem chodila za tatínkem do nemocnice. Byla to smutná doba a bezstarostně se tančit nedalo. Tatínek to tehdy naštěstí přežil a já si taneční výuku doplňuji teď.

Čeho se ve StarDance nejvíce bojíte?

Že to Markovi zkazím. Je to mistr republiky. Je šikovný a talentovaný. No a já? No comment.

Marek Dědík

tanečník
výška 172 cm
27 let

Marek se narodil ve znamení Berana. Mezi jeho koníčky patří četba, cestování a práce na zahradě. Ve svém životě se striktně řídí heslem: „Nikdy se nevzdávej.“ Tanci se věnuje od svých třinácti let a na svém kontě má řadu mistrovských titulů. Ve StarDance se prý zatím nejvíce bojí kamer, na které si ještě nestačil zvyknout.

Jaké jsou vaše první dojmy z Veroniky?

Veronika je velmi důvtipný, pozitivní a spravedlivý člověk. Je přirozená a nehraje si na žádnou hvězdu. Byl jsem překvapený, kolik má v sobě energie a umí ji skvěle předávat i ostatním lidem. Velmi na ní obdivuji, kolik toho dokáže zvládnout a přitom být stále pozitivně naladěná, a to nemluvím už vůbec o tom, jak skvěle vypadá.

Jak vypadala vaše první tréninková hodina?

Nevěděl jsem co ve Veronice je, takže jsem si ji pořádně otestoval. Pak jsme začali pracovat na základních krocích našeho prvního společného tance a vypadá to docela dobře, zjistil jsem, že se ve Veronice skrývá talent, který ona sama projeví více v latině. Její temperament, vášeň a chuť, kterou do tance přenáší, je tak obrovská, že se budeme ještě divit, kam až Veronika dojde. Možná začne i soutěžně tancovat?

V čem budou její silnější stránky?

Silnější stránkou bude určitě její nezdolná energie a dynamika. Nechá se vést partnerem a dobře si pamatuje kroky.

Bude jí sedět více latina nebo standard?

Jde jí obojí stejně dobře, ale myslím si, že náturou i temperamentem je více latinářka.

Jaká je Veronika žákyně?

Pozorná a vnímavá. Snaží se vše udělat precizně. Když jí něco nejde, zkouší to tak dlouho, dokud se jí to nepovede.

Zažil jste při tanci nějaké zranění?

Jednou se mi během tance spustila krev z nosu. Stalo se mi to jako naschvál u prvního tance. Ty ostatní jsem odtancoval s tampónem v nose.

Vzpomněl byste si na nějaký svůj taneční trapas?

Jednou se mi při rumbě roztrhly kalhoty ve švu a celý můj zadek vyšel na odiv přítomnému publiku. Naštěstí jsem měl barevně sladěné spodní prádlo s kalhotami.

Kdy se na parketě cítíte špatně?

Když cítím, že nefunguje kontakt s publikem.

Co je nejtěžší na profesionálním tanci?

Udržet si psychickou a fyzickou odolnost. Člověk musí neustále odolávat tlaku. Je hodně těžké udržet se na vrcholu. Když chce být člověk nejlepší, musí leccos vydržet.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava
Soutěžní dvojice
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketa
StarDance jedním slovem je pro vás:
15 % krása 6 % noblesa 10 % zábava 5 % elegance 4 % sobota 18 % tanec 3 % profesionalita 39 % radost