StarDance IV

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 235  
Sdílet
| Poslat odkaz

Filip Sajler & Veronika Šmiková

Filip Sajler

kuchař a podnikatel
výška 187 cm
31 let

Filip se narodil ve znamení Kozoroha. Mezi jeho koníčky patří rychlá auta, golf, cestování, fotbal a dobré jídlo. Svou učitelku tance se prý snaží ve všem poslouchat. Za svůj největší životní úspěch považuje narození dcery Sophie. Snaží se řídit heslem: „Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které vám berou dech.“

Jaká byla vaše první reakce, když jste dostal nabídku do StarDance?

Řekl jsem si, že se asi někdo musel zbláznit. Velmi dlouho jsem nad nabídkou přemýšlel a nakonec jsem ji přijal. Musím se přiznat, že stále nevycházím z údivu. StarDance je pro mě taková „Mission: Impossible“ (smích).

Jaké máte ve StarDance ambice?

Nedávno jsme s Veronikou prohlásili, že chceme vyhrát. Bereme to sportovně. Když hrajete fotbal, taky chcete vyhrát. Když už člověk něco dělá, měl by se snažit dělat to co nejlépe. Uvidíme, jak nakonec dopadneme.

Jaké jsou vaše první dojmy z Veroniky?

Jsem maximálně spokojený. Myslím, že jsme si hned na začátku výborně sedli. Když tak koukám, jak jsou jednotlivé páry namíchané, musím uznat, že to někdo v České televizi hodně umí.

Jak vypadala vaše první tréninková hodina?

Učili jsme se základní kroky k našim prvním dvěma tancům. Abych byl přesnější: Veronika je krásně odtančila, já je velice nesměle odchodil (úsměv).

Co vás po prvních trénincích nejvíce bolelo?

Všichni mě strašili, že mě bude bolet celé tělo a budu maximálně vyčerpaný. S fyzičkou zatím problémy nemám. Mnohem složitější je pro mne zatím ta „estetickorytmická“ součást tance (smích).

Jaké jsou vaše zkušenosti s tancem?

Nikdy jsem se tanci nějak extrémně nevěnoval. Mám za sebou klasické taneční, které mě bohužel příliš nepoznamenaly. Když pominu okamžiky, kdy jsem se výrazně posilněn alkoholem pohyboval do hudby, tak jsem vlastně nikdy regulérně netančil.

Jak vzpomínáte na taneční?

Byla to docela příjemná zábava spojená s přítomností dívek (smích). Taneční stopu na mně určitě nezanechaly. Naivně jsem si myslel, že bych si mohl pamatovat alespoň ten nejjednodušší z tanců: waltz. No a vidíte. Ani ten si nepamatuji.

Inklinujete víc ke standardu nebo k latině?

Tyhle dva pojmy jsem zaslechl teprve nedávno a stále jsou pod mými rozlišovacími schopnostmi (smích). Zatím mám pocit, že mám blíže ke standardu.

Těšíte se na upnuté kostýmy?

Už jsme to probírali s kostýmní výtvarnicí. Bral bych růžovou, tyrkysovou nebo kontrastní žlutou. V těch budu vypadat určitě parádně (smích).

Veronika Šmiková

tanečnice
výška 168 cm
20 let

Veronika se narodila ve znamení Berana. Její hlavní ambicí ve StarDance je nepodcenit situaci a předvést na parketě co nejlepší výsledek. Tvrdí o sobě, že je trpělivá. Mezi její koníčky patří tenis, plavání, gymnastika, focení, psi a koně. Její životní motto zní: „Život je jako omalovánky. Je jen na člověku, jaké použije barvy.“

Jaké jsou vaše první dojmy z Filipa?

Je sympatický a zábavný, takže jsem za něj opravdu ráda. Už při prvním tréninku jsme se výborně nasmáli.

Jak vypadala vaše první tréninková hodina?

První dvě hodiny jsme trénovali základy waltzu, držení těla a základní waltzový čtvereček. Taky jsem se snažila Filipovi vysvětlit základy rumby.

Co jste řekla Filipovi na prvním tréninku?

Hodně jsem ho chválila, protože se opravdu snažil.

Kde budou jeho slabší a silnější stránky?

Filip o sobě říká, že je tancem nepolíbený, což je vidět. Na to, že nikdy netančil, to ovšem není zas až tak špatné. Myslím, že by mu mohly dělat problém ty rychlejší tance.

Čím vás Filip nejvíce překvapil?

Tím, že je úplně v pohodě. Je uvolněný dává mi energii. Vůbec jsem se před ním nestyděla a nebála jsem se s ním cokoli řešit.

Čeho se ve StarDance nejvíce bojíte?

Nebojím se. Budu se snažit Filipa tanec co nejlépe naučit a doufám, že on bude mít z tance dobrý pocit.

Půjde vám ve StarDance víc o tanec nebo o show?

Myslím, že by to mělo být vyvážené. Diváci by se měli dobře bavit, ale Filip by měl poznat o čem tancování vlastně je. Snad se nám to podaří nějak skloubit.

Kdy jste se poprvé zamilovala do tance?

Mé první setkání s tancem proběhlo snad už v době, když mě máma nosila v bříšku. Tehdy mě hudba uspávala a uklidňovala. Kroutit do jejího rytmu jsem se prý začala ještě dříve, než jsem začala chodit. Nejdříve jsem se začala věnovat gymnastice a od třinácti let latinskému a standardnímu tanci.

Proč se ráda vyjadřujete tancem?

Zbaví mě spolehlivě všech smutků a trápení. I když jsem veselý člověk, mám občas své smutky. Tanec ze mě dokáže vytáhnout všechno negativní. Tanec dokáže znázornit pocity a nálady beze slov a to je na něm úžasné.

Co je podle vás na závodním tanci to nejtěžší?

Asi zvládnout všechno psychicky. Hodnocení není vždycky objektivní. Můžete předvést dvakrát stejný výkon, na jedné soutěži všechny porazíte, na druhé vás mohou úplně potopit.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava
Soutěžní dvojice
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketa
StarDance jedním slovem je pro vás:
15 % krása 6 % noblesa 10 % zábava 5 % elegance 4 % sobota 18 % tanec 3 % profesionalita 39 % radost