StarDance IV

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 235  
Sdílet
| Poslat odkaz

Saša Rašilov & Karolína Majerníková

Saša Rašilov

herec
výška 175 cm
38 let

Saša se narodil ve znamení Lva. Své účinkování ve StarDance bere jako velmi příjemnou výzvu vstoupit do vod, které příliš dobře nezná. Tvrdí o sobě, že je trpělivým žákem, který se nevzteká, neodkopává boty a neutíká z tanečního parketu. Mezi jeho koníčky patří šachy, muzika, příroda a koně. Jeho nesplněným snem je velký koncert s vlastní kapelou.

Jaké máte ambice ve StarDance?

StarDance není slavnostní taneční přehlídka, ale soutěž. Ambicí by tedy mělo být vítězství. I když vítěz bude jen jeden, měli bychom se všichni snažit, být co nejlepší. Na rozdíl od herectví jsou v tanci, ve kterém jde také o umělecké vyjádření, daná určitá kritéria. Ta se dají podle mě celkem objektivně hodnotit a poměřovat. To mě na tanci baví.

Jaké jsou vaše první dojmy z Karolíny?

Na prvním setkání jsem si řekl, že tanečnici mám evidentně velmi šikovnou, krásnou a zkušenou. Jen jsem se ptal sám sebe, jak se jí asi dorovnám? Uklidnil mě teprve druhý dojem. Pochopil jsem, že je velmi schopná trenérka, která je absolutně připravena mě učit a své zkušenosti mi předávat. Uvidíme, jestli budu schopen se vše naučit. Myslím, že si rozumíme výborně.

Co vás nejvíce překvapilo?

Fakt, že jsem se základnímu tanečnímu pohybu ve svém profesním životě velmi vzdálil. Je složité dostat se do vnitřní i vnější fyzické souměrnosti, aby se mohl člověk začít pohybovat po parketě a říct si, že jeho pohyb pomalu ale jistě směřuje k něčemu, co se jmenuje tanec (úsměv).

Máte taneční?

Ano. Ty jsme absolvovali se spolužákem z konzervatoře v podstatě z legrace. Ve škole jsme tanec neměli a chtěli jsme poznat atmosféru tanečních. Chodili jsme na Žofín, kde v té době ještě působil nestor všech tanečních mistrů pan Dušan Konečný, což byl vyhlášený seladon. Zažili jsme tam velmi příjemnou atmosféru hromadného honu za elegancí.

Máte na taneční nějakou veselou vzpomínku?

Pamatuji si, že před první volenkou byla hromada mužských těl na jedné straně sálu a hromada dívčích těl na druhé straně sálu. Pan profesor nás velmi citlivě nabádal, abychom nepodceňovali výběr své první taneční partnerky. Tvrdil, že může být pro život velmi důležitá (smích). Já jsem se mezitím dostal do poetické nálady. Když pronesl větu, abychom se zadali, nechápal jsem, proč se všichni chlapci zuřivě rozběhli na druhou stranu. Brzy jsem pochopil, že všichni spěchali proto, aby ulovili ty nejhezčí holky. Mou první partnerkou byla taková malá podsaditá dívenka, učnice oboru kuchařka. Jako taneční partnerka byla ale skvělá, protože byla velmi sveřepá a nic ji neporazilo. Šlapání po nohách snášela velmi statečně.

Co vám dělá největší problém?

Chodit vzpřímeně a držet rovnováhu. Mám pocit jako bych se znovu učil chodit (smích).

Karolína Majerníková

tanečnice
výška 168 cm
26 let

Karolína se narodila ve znamení Býka. Mezi její koníčky patří hudba, zpěv, divadlo, filmy příroda, hra na klavír a snění. S úsměvem o sobě prohlašuje, že je přísná učitelka. Má ráda humor a proto doufá, že se bude na trénincích a přenosech velice dobře bavit. Je propagátorkou hesla: „Když chceš pohnout světem, pohni nejdříve sám sebou.“

Jaké jsou vaše ambice ve StarDance?

Mou největší ambicí je naučit mého tanečního partnera co nejlépe tancovat. Soutěžně už sice teď netančím, ale tanec přímo miluji, takže sem moc vděčná za tuto příležitost. Když budeme mít z tance radost a ta dobrá energie se přenese i na diváky, budu šťastná. Moc se těším na nové zážitky.

Jaké jsou vaše první dojmy ze Saši?

Výborné. Je na něm vidět, že se skutečně snaží. Jde z něj pozitivní energie. Je to pro něj něco nového, k tanci má ale vynikající dispozice, takže o něj nemám nejmenší strach.

Jaké jsou jeho silné stránky?

Má dobrou koordinaci těla. Sám objevuje, že dovede některé věci, o kterých neměl tušení. Chce to jen čas a poctivý trénink.

Jaký je Saša žák?

Velmi vnímavý. Snaží se mi naslouchat a je velmi poctivý, je vidět, že ho tanec baví. Kdyby se mu náhodou nechtělo, tak bude mít smůlu. Dohlídnu na něj, aby trénoval pořádně. Vždyť se přece říká: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“

Je vám bližší latina nebo standard?

Mám ráda latinu i standard. Latinu možná víc. Je taková živelnější, temperamentnější. Standardní tance jsou zase více o duši. Sašu zatím více vidím v latině. Je to takový španělský typ (úsměv).

Čeho se ve StarDance nejvíce bojíte?

Nerada si připouštím jakékoliv obavy. Vím, že tréninky a přenosy budou náročné fyzicky i psychicky. Tak jen doufám, že vše dobře dopadne a nestane se nám nějaký úraz.

Stalo se vám při tanci nějaké zranění?

Ano, jednou na tréninku se mi nešťastnou náhodou za asistence mého partnera podařilo upadnout na parket zády a zlomit si ruku. Vtipné bylo, že zrovna v tu dobu tam taky trénoval i tanečník, studovaný lékař, který jen konstatoval, že ruka bude asi zlomená a rovnou mně odvezli do nemocnice.

Co považujete za svůj největší taneční úspěch?

Do tance jsem se snažila dát vždycky všechno a nikdy jsem ho nepřestala milovat. Vždy jsem se těšila z každého úspěchu, ať to byla jakákoliv soutěž nebo jen vystoupení. Nikdy ale nezapomenu na ten okamžik, když jsem poprvé ještě jako dítě vyhrála první místo na soutěži. Bylo tam docela hodně párů a měli jsme opravdu velkou konkurenci. O to větší byla moje radost a spokojenost s výkonem.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava
Soutěžní dvojice
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketa
StarDance jedním slovem je pro vás:
15 % krása 6 % noblesa 10 % zábava 5 % elegance 4 % sobota 18 % tanec 3 % profesionalita 39 % radost