StarDance IV

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 235  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pavel Kříž & Alice Stodůlková

Pavel Kříž

herec
výška 178 cm
49 let

Pavel se narodil ve znamení Berana. Otevřeně přiznává, že do StarDance jde především proto, že se velice rád učí novým věcem. Mezi jeho koníčky patří příroda, četba, muzika, cestování a poznávání jiných kultur. Na parketě mu prý největší problémy dělá koordinace a vysoké podpatky u latinských bot.

Jaké byly vaše první pocity, když jste dostal nabídku do StarDance?

Že se někdo musel zbláznit (smích). Doteď netuším, jak přišli právě na mne. Nemám žádnou taneční průpravu a nechodil jsem ani do tanečních.

Jak dlouho jste se rozmýšlel?

Asi týden jsem se ptal sám sebe, jestli by mě tahle zkušenost nemohla náhodou něčím obohatit. Má dobrodružnější polovina začala přesvědčovat tu línější polovinu a nakonec zvítězila.

Jaká je Alice učitelka?

Fantastická. Je nevídané, co všechno ve svém věku umí. Je nesmírně skromná a trpělivá. Já jsem v jejím věku takhle trpělivý nebyl. Je na mě vlídná, usmívá se a povzbuzuje mě. To mě motivuje. Myslím, že mi mé snažení maximálně usnadňuje.

Co vám řekla na první tréninkové hodině?

Ujišťovala mě, že se výsledky určitě dostaví. Takže teď pokorně čekám, až to přijde (úsměv). Učíme se zatím pouze kroky prvního tance, takže ještě není co hodnotit. Mám takovou obavu, že až se začneme učit druhý tanec, zapomenu okamžitě ten první (úsměv).

Co vás nejvíce bolí po prvních trénincích?

Po prvních trénincích jsem žádné větší problémy nepociťoval, spíše jsem byl jen trošku unavený. Od čtvrtého tréninku mě začala bolet záda a extrémně mě bolí chodidla.

Čeho se ve StarDance nejvíce bojíte?

Že při přímém přenosu popletu Alici choreografii, půjdu mimo rytmus nebo že upadnu. Ale to jsou strachy, které tady máme, myslím, všichni.

Co vnímáte jako svůj nevětší limit?

Jedním z limitů je určitě můj věk. V padesáti vám nefunguje tělo stejně jako ve třiceti. Psychicky vše zvládám snad v pohodě. Spíše mě štve, že nemám na trénování tolik času, kolik bych potřeboval. Na druhé straně si myslím, že StarDance není o tom, aby všichni předváděli dokonalé taneční výkony.

Těšíte se na pestrobarevné taneční kostýmy?

Netěším, ale myslím si, že diváci se těší na show a kostýmy k ní neodmyslitelně patří. Jestliže bude kostým podtrhovat muziku a choreografii, nebudu mít problém. Horší by bylo, kdyby se v něm nedalo tančit.

Alice Stodůlková

tanečnice
výška 170 cm
23 let

Alice se narodila ve znamení Panny. Na taneční parket se poprvé postavila v deseti letech. Od prvního okamžiku prý věděla, že pro ni tanec bude vším. Miluje cestování a relaxování na pláži. Její oblíbené motto zní: „Cesta vzhůru vede přes dřinu, pot a slzy.“ Tanec je pro ni prý lékem na všechny bolesti. Účinkováním ve StarDance si plní velký životní sen.

Na co se ve StarDance nejvíce těšíte?

Těším se na úžasnou atmosféru, na tréninky plné legrace i na přímé přenosy, které pro mě budou určitě nezapomenutelným zážitkem.

Jaké jsou vaše dojmy z Pavla?

Je to nejen úžasný člověk, ale po taneční stránce hrozně pilný a cílevědomý žák. Chce se neustále učit novým věcem a za to si ho vážím. Na trénincích je mi oporou a dává mi pocit jistoty. Oba táhneme za jeden provaz a to je důležité. Udělám všechno proto, aby si Pavel tanec užil a aby se co nejvíce naučil.

Čím vás Pavel nejvíce překvapil?

Svou skromností a ctižádostivostí. Co se týče tance, mám pocit, že je Pavel trošku promarněný talent. Výborně cítí rytmus a rychle se učí.

Co bude jeho silnější a slabší stránkou?

Myslím, že silnou stránkou bude jeho flexibilita. Slabé stránky si nechám pro sebe. Konec konců máme dost času na nich zapracovat.

Bude mu více sedět latina nebo standard?

Pavel tak možná nepůsobí, ale je to hrozný živel, takže si myslím, že latina mu bude sedět výborně.

Vzpomněla byste si na nějaký svůj taneční trapas?

Na zahraniční soutěži ve Wellsu mi cestou na stupně vítězů podjely nohy a položila jsem se na záda. Diváci mě tenkrát odměnili bouřlivým potleskem (smích).

Půjde vám ve StarDance víc o tanec nebo o show?

Chci ukázat krásu tance v jeho základních figurách, ale ráda bych diváky s Pavlem také pobavila.

Kdy se na parketě cítíte špatně?

Brzy ráno. Nerada totiž vstávám (smích).

Může být partnerský vztah dvou tanečníků překážkou?

Já se svými tanečními partnery nechodím. Striktně odděluji soukromí a práci. Po jedné zkušenosti jsem se poučila a už bych do toho znovu nešla.

Co je na závodním tancování nejtěžší?

Udržet si pozici, kterou si vytancujete. Když jde někdo moc rychle nahoru, rychleji padá dolů.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava
Soutěžní dvojice
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Anketa
StarDance jedním slovem je pro vás:
15 % krása 6 % noblesa 10 % zábava 5 % elegance 4 % sobota 18 % tanec 3 % profesionalita 39 % radost