Služby v našich službách plus

Kuchyně aneb Co host nevidí

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Víte, jak to má vypadat v zákulisí restaurace? Odpověď najdete v dalším dílu atraktivního vzdělávacího cyklu. Režie P. Jančárek

Nový atraktivní osmadvacetidílný vzdělávací cyklus je pestrou mozaikou informací o nejrůznějších odvětvích a tématech, týkajících se cestovního ruchu. Zábavné informatorium je určeno pro běžné uživatele služeb i profesionály, vzdělávající se v oboru. Druhá, osmnáctidílná série – Služby v našich službách plus – je určena především divákům, kteří již mají s tímto oborem nějaké zkušenosti a nebo se v něm vzdělávají. Pátý díl této série je věnován pohledu do kuchyní v restauracích.

Mělo by být samozřejmostí, že kuchaři si budou aktivně vyhledávat kvalitní dodavatele a nebudou spoléhat jen na zásobování z velkoobchodů a řetězců. Nabídka kvalitních surovin podněcuje i kuchařovu fantazii, poctivé suroviny a koření přímo vybízejí k vyzkoušení nových postupů a chuťových kombinací. Je tomu tak ale vždy? A jak by mělo vypadat vybavení dnešní moderní kuchyně? Proč se jí s nadsázkou říká „nerezland“? A proč na jídelní lístek nepatří rádoby vtipné názvy, ze kterých host nic nepochopí? Dívejte se a dozvíte se odpovědi na všechny tyto otázky. Mohou být zajímavé jak pro laiky, tak pro profesionály v tomto oboru.

Slovo dostali mimo jiné následující odborníci: David Petřík – manažer sítě restaurací, Zdeněk Hlinský – zástupce ředitele hotelového řetězce, Pavel Hlinka – prezident Asociace hotelů a restaurací ČR o.s. a Miroslav Kuchař – majitel a šéfkuchař hotelu. V pořadu dále hovoří například Alexandr Katsapov – první sólista baletu ND, Nikola Márová – primabalerína baletu ND nebo herečka Bára Štěpánová.

Ve scénkách vystupuje Naďa Vicenová. Komentář čtou Tereza Vinická a Lubor Šplíchal. Scénář: Pavel Cmíral, režie: Petr Jančárek, kamera: Dan Adam, Vlastimil Hamerník a Robert Novák.

Chat:

 • Pavla Burešová – V úterý 29. září 2009 od 17:20
  vedoucí katedry hotelnictví Vysoké školy hotelové v Praze

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Robert 24. 10. 2011 08:20

  DVD

  Dobrý den, je možné někde získat všechny díly "Služby v našich službách"? Děkuji…

 • 4. 11. 2010 15:48

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Karel 29. 8. 2010 17:20

  Lzi

  Ten chat s tim kecalkelkem se fakt povedl. Lze tam jedna basen...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 18 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady