Předchozí díl | Následující díl

Služby v našich službách plus

Cestovní ruch

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Umíte přesně definovat, co to je cestovní ruch? Odpověď najdete v dalším dílu atraktivního vzdělávacího cyklu. Režie P. Prchal.

Nový atraktivní osmadvacetidílný vzdělávací cyklus je pestrou mozaikou informací o nejrůznějších odvětvích a tématech, týkajících se cestovního ruchu. Zábavné informatorium je určeno pro běžné uživatele služeb i profesionály, vzdělávající se v oboru. Druhá, osmnáctidílná série – Služby v našich službách plus – je určena především divákům, kteří již mají s tímto oborem nějaké zkušenosti a nebo se v něm vzdělávají.

Úvodní pořad cyklu se cestovnímu ruchu věnuje obecně a nabízí i jeho definici. Autoři přibližují různá témata oboru tak, aby divák získal informaci o rozsáhlosti a různorodosti cestovního ruchu. Zvláštní pozornost věnují tuzemským aktivitám, protože právě v nich může nalézt uplatnění významně širší skupina pracovníků než v cestovním ruchu výjezdovém. Jedná se zejména o různé regionální aktivity, ale tvůrci zavítali s kamerou také do velkých měst, aby ukázali špičková zařízení a prestižní akce. Zaměřují se i na inovace a zvyšování kvality služeb, což je ostatně leitmotiv celého cyklu.

Slovo v pořadu dostali odbornice: Zdenka Petrů z katedra cestovního ruchu Fakulty mezinárodních vztahů VŠE Praha a Blažena Křížová, ředitelka odboru cestovního ruchu MMR ČR.

Ve scénkách účinkují Matouš Carbol a Petr Janiš. Komentář čtou Tereza Vinická a Lubor Šplíchal. Scénář a režie: Petr Prchal, kamera: Stano Slušný, Jan Heller.

Chat:

 • PhDr. Blažena Křížová – V úterý 1. září 2009 od 17:25
  ředitelka odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Robert 24. 10. 2011 08:20

  DVD

  Dobrý den, je možné někde získat všechny díly "Služby v našich službách"? Děkuji…

 • 4. 11. 2010 15:48

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Karel 29. 8. 2010 17:20

  Lzi

  Ten chat s tim kecalkelkem se fakt povedl. Lze tam jedna basen...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 18 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady
Brána poznání