Druhá žena

Nesmělý muž mezi mlýnskými kameny panovačné matky a svobodomyslné snoubenky na inzerát. Německé drama (2008). Hrají: M. Bleibtreuová, M. Brandt, M. Popistasuová, S. Pippig a další. Režie Hans Steinbichler (V německém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jedenačtyřicetiletý Erwin žije se svou matkou v domku u odlehlé čerpací stanice, kterou společně provozují. Matka o všem rozhoduje a stará se o syna, kterému samota vyhovuje. Nicméně s ohledem na přibývající roky obou z nich je nutno, aby si syn našel ženu. Erwin zvolí jako nejrychlejší řešení rumunskou agenturu, která zprostředkovává sňatky. Ze své cesty do Bukurešti se domů vrací v doprovodu mladičké a impulzivně bezprostřední Iriny. Její osobnost na jednu stranu vnáší nový elán do Erwinovy usedlé existence, ale současně také zavdává ke konfliktům s matkou, která nad svým doposud oddaným synem ztrácí moc.

Německé melodrama, které mělo světovou premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, rozvíjí komorní situaci s třemi postavami do vyprávění, které střídá úsměvné i vypjatě dramatické sekvence. Hlavní silou snímku jsou představitelé hlavních postav. Zasloužilé a za dlouhou kariéru řadami cen ověnčené Monice Bleibtreuové v roli panovačné i zranitelné matky výtečně sekunduje Matthias Brandt jako Erwin a především mladá talentovaná herečka Maria Popistasuová.

Originální názevDie zweite Frau
Stopáž88 minut
Rok výroby 2008
ŽánrFilm