Evropský manuál

Rozvojová pomoc: prostor pro neziskový a soukromý sektor

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak žijeme v Evropě. Evropská témata ve srozumitelné podobě. Připravili M. MacDonagh-Pajerová, B. Kubíková, L. Jandová a P. Burian

Každé tři vteřiny ve světě zemře dítě v důsledku extrémní chudoby – tedy z hladu, kvůli nedostatku pitné vody nebo zdravotní péče. Bohatší země, mezi které Česká republika patří, mají morální povinnost pomáhat. Na půdě Organizace spojených národů se o boji s chudobou mluví od počátku 50. let. V září 2000 se na Summitu tisíciletí všech 189 členských států spolu Vatikánem a Švýcarskem domluvilo na nutnosti odstranit extrémní chudobu, její příčiny a následky, a to do roku 2015. Podaří se to? Jsme ochotni vedle nárazové pomoci obětem přírodních katastrof a válečných konfliktů pomáhat dlouhodobě a systematicky – tedy naučit obyvatele chudých oblastí, aby byli co nejvíc soběstační? Jak získávají neziskové organizace peníze od státu a jak ochotni přispívat jsou sponzoři? Nakolik se na ochotě dárců podepsala ekonomická krize?

Moderátorka Monika MacDonagh Pajerová pořádala o rozhovor ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, Huberta Gehringa – ředitele Konrad-Adenauer-Stiftung, ředitele New York University in Prague Jiřího Pehe, ředitele o.s. Adra Jana Bártu, ředitele Charity ČR Pavla Grubera, Ondřeje Horkého z Ústavu mezinárodních studií, Jana Mrkvičku z o.s. Člověk v tísni, Petra Patočku z o.s. Glopolis, editora The Prague Post Bena Cunninghama a ředitele České federace potravinových bank Fabrice Martina-Plichtu.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Baf 14. 12. 2010 15:46

  No jestli tyhle lži cpou dětem ve školách....

  Jsem naprosto šokován dnešním pořadem. Tolik nesmyslného blábolení lidí, kteří ani z principu nemo…

 • dadawr 20. 10. 2010 00:44

  módní téma, blábolení eurofilů

  Neuvěřitelné. Úroveň špatná. Výběr hostů tendenční. Chybé ekonomický pohled na blábolení geopolitikou postižen…

 • Jana 21. 5. 2010 12:49

  Na podporu výuky cizích jazyků

  Přeji krásný den všem, tak mě napadlo, že by bylo hodně cool, kdyby česká televize měla foreign lan…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 17 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu