Evropský manuál

Jak eliminovat terorismus?

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak žijeme v Evropě. Evropská témata ve srozumitelné podobě. Připravili M. MacDonagh-Pajerová, B. Kubíková, L. Jandová a P. Burian

O malých státech se ještě před dvaceti letech soudilo, že hrozba terorismu je v nich poměrně malá. To v době globalizace neplatí. Česká republika je členem NATO, Evropské unie, je členem protiteroristické aliance a po boku spojenců bojovala jak v Iráku, tak vysílá mise do Afghanistánu. Náhled na terorismus změnily především dvě akce: masakr izraelských sportovců arabskými teroristy během olympiády v Mnichově v roce 1972 a útok na Světové obchodní centrum v New Yorku a na Pentagon ve Washingtonu 11. září 2001. Teorie, že radikálům jde především o zastrašování a vyvolání chaosu, ale ne o výrazné oběti na životech, přestala platit. Co to vůbec je terorismus? Jak moc je nebezpečný? Existuje proti němu obrana? Jakou funkci v boji proti terorismu mají tajné služby? A dá se terorismus vymýtit nebo alespoň výrazně eliminovat?

Moderátorka Monika MacDonagh Pajerová položila tyto a další otázky mluvčímu BIS Janu Šubrtovi, politologovi Johnathanu Terrovi z Anglo-American University, Jaroslavu Kurfürstovi z ministerstva zahraničních věcí, armádnímu generálovi Vlastimilu Pickovi – náčelníkovi generálního štábu AČR, redaktorovi MF DNES Jaroslavu Kmentovi, velvyslanci Slovenské republiky v ČR Peteru Brňovi, velvyslanci Polska v ČR Janu Pastwovi a Tomášovi Karáskovi – řediteli výzkumu Asociace pro mezinárodní otázky.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Baf 14. 12. 2010 15:46

  No jestli tyhle lži cpou dětem ve školách....

  Jsem naprosto šokován dnešním pořadem. Tolik nesmyslného blábolení lidí, kteří ani z principu nemo…

 • dadawr 20. 10. 2010 00:44

  módní téma, blábolení eurofilů

  Neuvěřitelné. Úroveň špatná. Výběr hostů tendenční. Chybé ekonomický pohled na blábolení geopolitikou postižen…

 • Jana 21. 5. 2010 12:49

  Na podporu výuky cizích jazyků

  Přeji krásný den všem, tak mě napadlo, že by bylo hodně cool, kdyby česká televize měla foreign lan…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 17 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu