Znamení koně

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 41  
Sdílet
| Poslat odkaz

Josef Váňa

Seriál Znamení koně nás zavede mezi chovatele koní a do prostředí dostihového sportu. Naprosto nemyslitelné by bylo, kdyby se v novinách vydávaných u příležitosti uvedení seriálu na obrazovky, neobjevila nejvýznamnější osobnost dostihového sportu v České republice – Josef Váňa.

Josefe, měl jste radost, když jste se dozvěděl, že na Moravě vzniká nový seriál z prostředí chovu koní?

To se dozvídám až od vás! Ale je to novina samozřejmě příjemná!

V roce 1982, když vám bylo třicet, vznikl legendární koňácký seriál Dobrá voda. Díval jste se na něj tehdy? Líbil se vám?

Protože jsem pobýval v té době v Kladrubech, byl jsem přímým účastníkem mnoha scén! Dobrá voda se tam totiž zrovna tehdy natáčela. Navíc v tom seriálu hrál hlavní roli můj výborný kamarád Petr Haničinec. Dobrá voda se mi samozřejmě líbila. Líbila se nám všem. Byl to první seriál o koních! Třeba na Zdivočelou zemi, která je taky o chovu koní, jsem se dívat nemohl, protože jsem v té době rozjížděl podnikání a měl jsem práce nad hlavu.

Začínal jste jako chovatel a ošetřovatel koní v Tlumačově. Co vás potom přimělo odejít a nechat se naverbovat na stavbu televizního vysílače na Pradědu – tedy do zaměstnání, které má ke koním daleko předaleko?

Život! Chtěl jsem být žokejem. Ale na vojně jsem přibral 20 kilo a vyrostl o 6 centimetrů. Najednou jsem na žokeje byl příliš těžký.

Pocházíte ze Slopného. O tři roky před vámi se ve Vizovicích, které jsou od Slopného přes kopec, narodil Bolek Polívka, jeden z herců Znamení koně. Znali jste v dětství, když jste si byli tak blízcí věkem i místem bydliště?

Ne, nás právě dělil ten kopec! (smích) Seznámili jsme se až mnohem později. A jsem za to velmi rád!

Seriál Znamení koně startuje 11. února. Budete se ve 20 hodin dívat na ČT1?

Mám spoustu daleko užitečnějších činností, než se dívat na seriály. Ale když jste mě k té myšlence přivedl, dívat se budu!

V seriálu Znamení koně se sám i na několik vteřin mihnete…

Jo, ale jestli jsou to obrázky ze Slušovic, tak doufám, že tam na mně nebude vidět, že jsem opilý. (smích) Oni tam mají hrozně dobrou slivovici.

Objevil jste se také v reklamě. Na zádech jste při jízdě na koni vláčel obrovskou plechovou láhev na mléko. Bavilo vás točení?

To bylo nejkrásnějších pět dnů mého života. Točili jsme v nádherné Patagonii. Patnáct chlapů bez bab! To je na román…

Kde máte schovanou mediali, co jste v roce 2009 dostal od prezidenta?

Já nevím, o tyto věci se stará manželka.

Díky a hodně zdaru při útoku na osmé vítězství ve Velké!

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2009 – D  ST  AD  HD
Žánr: Seriál
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady