Znamení koně

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 40  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jiří Mádl

Jiří Mádl
Jiří Mádl
herec

Jirko, zaujalo mě, že jste za 8 let svého filmování vytvořil na 27 rolí. To je v průměru 3 až 4 ročně. Panečku, jdete z role do role. Jinak řečeno, jste hodně vytížený. Stíháte kromě natáčení dělat i něco dalšího? Ještě stále studujete sociální a masovou komunikaci?

Jeee, to už je jich 27? Tak to je skoro čas skončit, ne? No stíhám studovat ještě jazyky, hrát hokej, chodit do kina a jářku i na to moje děvče si čas najdu jen co je pravda!

Dal jsem si tu práci a spočítal, že kdybyste neubral nohu z plynu a točil stále tak jako dosud, budete mít v padesáti – tedy v roce 2036 na svém kontě asi tak 110 rolí. To ovšem, jak říkám, předpokládá, že od herectví neutečete. Jako odborník na sociální a masovou komunikaci byste ale časem mohl zatoužit podnikat v oblasti reklamy, marketingu, masmédií… Trefil jsem hřebíček na hlavičku nebo zběhnout od herectví nehodláte?

Chystám se dělat strašně moc věcí jako hrát dál ve filmech, psát, produkovat, dělat žurnalistiku… nevím, vyberu podle toho, co mi víc ponese.

Když člověk v osmnácti natočí trhák, jímž byli ve Vašem případě Snowboarďáci, a pak je po něm coby idolu sháňka, točí v jednom kuse. Dokonce se dá říct, že protočí mládí. Nemáte pocit, že jste své mládí položil na oltář filmu, eventuálně televize?

Ano, mám ten pocit. Skoro bych měl od koncesionářů něco pobírat. Vždyť já se obětoval, trpěl proto, abych jim udělal hezký večer, pobavil je nebo rozplakal, probudil v nich city! No někdo by mohl namítat, že mu můj žaboksicht večer třeba zkazil a ještě by chtěli nějaký prachy po mně. Tak radši nic…

Ve Znamení koně hrajete slušného mladíka – studenta veteriny. Máte brejličky, jste uvědomělý, o životě máte jasnou představu. Nakolik se protnula postava mladého Hory – tedy Lukáše s duší živoucího Jirky Mádla?

Sám jste to řekl, nijak.

Kterého českého nebo slovenského legendárního herce máte nejraději? Čí styl a renomé je Vám natolik blízké, že byste chtěl jít v jeho šlépějích? Miloš Kopecký, Jiří Kodet, Rudolf Hrušínský, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Jiří Hrzán, František Filipovský, Marián Labuda? Nebo někdo jiný?

Zbožňuju Kaisera, Hanzlíka, Lipskýho a Michala Suchánka. Ten je pro mě nevyužitej, hrozně rád bych si s ním zahrál.

Chtěl byste, podobně jako Karel Roden nebo Karel Dobrý, uspět na mezinárodním poli a natáčet se zahraničními produkcemi? Pracujete na sobě – tedy spíše na své angličtině? Nemáte v plánu podívat se za Velkou louži a zjistit, jestli by o Vás neměli zájem hoši z Hollywoodu?

Dělám na sobě, umím tři jazyky, hrál jsem už v pár mezinárodních projektech jako Borgia, Bathory a David Copperfield. Jsem prostě dobrej, ale kluci z Hollywoodu to ještě neví – blbečkové…

V seriálu Znamení koně jste potkal „staré známé“. S Bolkem jste předtím hráli v Bathory, Oldu Navrátila jste potkal v Rafťácích, s Terezou Voříškovou máte společně za sebou Rafťáky, Peklo s princeznou a rovněž Ro(c)k podvraťáků. Byli to právě tito kolegové, s kým jste se při natáčení Znamení koně nejvíc kamarádil? Chyběl Vám při natáčení Vojta Kotek?

Terezka je mi ze všech českých herců a hereček asi nejblíž, to je bez debat. Tolik jsme toho spolu vypili, co jiní by nepřeplavali. No a ti ostatní kolegové… pronásledujou mě. No, rád bych točil i s někým jiným, ale co se dá dělat… Krajčo mi od natáčení každej den volá, já mu to neberu, smazal jsem si ho z přátel na Facebooku a on to furt nechápe!

Jirko, Vy svou postavou zrovna nepatříte mezi hromotluky, halamy a grobiány. Přímo by se dalo říct, že máte ideální předpoklady být žokejem. Jaké máte životní a herecké zkušenosti s jezdeckým sportem?

Nic moc, kůň je jako dítě. Hned pozná, co jste jako člověk zač a tak mě koně samozřejmě nenávidí a já je taky… držky protáhlý.

Kdo z Vás – herců Znamení koně je podle Vás nejzkušenějším jezdcem? Kdo se v sedle cítí jako doma? Uveďte nejlepšího hereckého žokeje i žokejku!

Asi pan Polívka – nebo teda říkal to.

Absolvoval jste před natáčením Znamení koně nějakou průpravu? Trénoval jste? Kdo byl u seriálu odborným poradcem pro jízdu na koni? Nějaký známý žokej? Bál jste se? On takový pád z koně není jen tak. Josef Váňa by mohl vyprávět!

Jo, kluci koňáci ze Zlína mě učili, ale když spadla Vořešná, tak jsem se začal bát.

Přichází typická otázka – stalo se při natáčení Znamení koně něco netradičního, něco vtipného? Víte, že na to se zeptat musím…

Netradičního? Hmm… no vlastně jo. To bylo takhle ráno někdy v dubnu. Čekali jsme před hotelem na odvoz na natáčení a Krajčo přišel včas.

Kvůli Znamení koně jste musel přejíždět mezi Prahou a Zlínem a to není krátké cestování. Jak jste to zvládal? Měl jste nějakou zábavu, kterou jste si tu cestu krátil?

Spal jsem.

S kým z vašich hereckých kolegů jste se při natáčení nejvíce „paktoval“?

S Vořešnou a nejmíň s Krajčem… nebo takhle, chtěl jsem se co nejmíň paktovat s Krajčem.

Jirko, v seriálu žijete na koňské farmě, i když vás to táhne spíš jiným směrem…dovedete si vy osobně představit takový styl života? Bavilo by vás hospodaření, krmení, hřebelcování?

Jo, to by mě bavilo ze všeho nejvíc. Kdyby mě někdo obhospodařovával, krmil a hřebelcoval!

Jirko a co vlastně vy a koně? Máte je rád nebo k nim máte spíš respekt?

Nesnáším zvířata.

Co si vlastně vy sám myslíte o postavě Lukáše Hory?

Je to rebel!

Jirko, startujeme v pátek 11. února. Budete se dívat? Od 20 hodin na ČT1!

Na co?

Díky a hodně štěstí!

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2009 – D  ST  AD  HD
Žánr: Seriál
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady