Znamení koně

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 41  
Sdílet
| Poslat odkaz

Richard Krajčo

Richard Krajčo
Richard Krajčo
herec, hudebník

Richarde, jsi člověkem značného profesního rozsahu. Jsi hitmakerem, frontmanem skupiny Kryštof, divadelním hercem, filmovým hercem, moderátorem. Byť jako herec účinkuješ i v televizi, nebývá to příliš často. Na základě čeho se rozhoduješ, zdali roli v televizním seriálu či filmu přijmeš?

Asi je to dáno vytížením mé kapely. Věci díky ní musím plánovat déle dopředu a to bývá problém. A taky pravda, ne všechny scénáře se mi líbí. Například nabídky na seriály se hrnou, jen minulý rok jsem dostal čtyři a když se pak mrknu na jejich výsledek, jsem rád, že jsem neměl čas nebo jej odmítl. Člověk nemusí dělat vše.

Seriály, v nichž jsi účinkoval, Hraběnky a Nemocnice na kraji města po 20 letech – Nové osudy pocházejí oba z produkce České televize. Nový seriál Znamení koně taktéž. Má u Tebe veřejnoprávní televize přednost před soukromými stanicemi?

Tak bych to neřekl. Je to spíše shoda náhod. Právě zmiňované nabídky byly ze soukromých televizí, jen to prostě nevyšlo.

Čím si tě získal seriál Znamení koně? Předpokládám, že to byl především scénář čili poutavý příběh a role jako stvořená pro tebe, ne?

Scénář se mi líbil moc. To byl první důvod. Druhým byl pan režisér Cieslar a celé obsazení seriálu (Vilma Cibulková, Jirka Mádl, Bolek Polívka, Oldřich Navrátil, Tereza Voříšková). A role byla přijemná. Po dlouhé době na mě nečekal gauner, ale člověk, který má kam jít a má srdce.

Hrálo roli také to, že natáčení v lůně přírody pro tebe znamenalo vítanou změnu? Jsi natolik vytížený, že zřejmě hodně času trávíš na cestách. Lákala tě práce v přírodních exteriérech? Dokázal sis tam ve chvílích, kdy se natočilo, také trochu odpočinout?

No díky cestování mezi Prahou a Zlínem, natáčení desky a turné s kapelou to moc odpočinkové nebylo, ba právě naopak, ale pevně věřím, že to stálo za to.
Konečně podívaná, která neukazuje jen ateliér, ale taky ten svět „venku“.

Stal se z Tebe při natáčení Znamení koně koňák? Uhranul Tě moudrý pohled těchto ušlechtilých zvířat?

Ja koně miluju. Vlastně to byl další z důvodů, proč jsem do něj šel. Abych mohl být koňům na blízku, když si sám zatím žádného nemůžu dovolit.

Kdo z hereckých kolegů ti byl při natáčení nejbližší? Na koho ses před natáčecími dny těšil?

Ono to nebylo o jednotlivcích a ani přímo o hercích, ale celé partě na place. Takovou jsem zažil asi jen jednou, při natačení filmu Comeback a pak až tady.
Všichni, přes kameramany, švenkry, ostřiče, rekvíky, kostymérky, byli úžasný tým. Právě to mě bavilo nejvíc. A nesmím zapomenout na asáky režie. Naše pošťuchování kolem hokeje a fotbalu vždy před klapkou bylo takovým krásným osvěžením. Taky už do vysílaček pak jen volali – Baník na plac.

Pro nový český televizní seriál jsi napsal a natočil titulní píseň. Uslyšíme ji jen před a po každém díle v pátek večer na ČT1 nebo ji rovněž zařadíš do svého koncertního playlistu? A co česká rádia, budou moci píseň ze seriálu Znamení koně hrát?

To je otázka pro rádia a ne pro mě. Kryštof samozřejmě píseň začne hrát hned od února na kinotour a pevně doufám, že se dostane i do éteru. Ale vždy je to taková loterie. Snad tentokrát padne jackpot.

Richarde, budeš se dívat na premiéru prvního dílu Znamení koně, který ČT zařadila na pátek, 11. února od 20 hodin?

Bohužel to asi nestihnu. 12. února nám začíná tour po kinech a jedenáctého právě máme veřejnou generálku a přesun z Prahy do Ostravy na první koncert. Ale budu určitě sledovat reakce.

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2009 – D  ST  AD  HD
Žánr: Seriál
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady