Sean Penn jako kontroverzní politik, který přinesl nový pohled na jinou sexuální orientaci. Americký film oceněný dvěma Oscary (2008). Dále hrají: E. Hirsch, J. Brolin, D. Luna, J. Franco, A. Pillová a další. Režie Gus Van Sant (V anglickém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Američan Harvey Milk, je nejistý čtyřicátník a bohém, jenž svoji odlišnou sexuální orientaci pečlivě tají. Zpočátku spíše jen jako jeden z členů volnomyšlenkářského seskupení, se postupem času proměňuje v seriózního kandidáta pro hájení postojů gayů na veřejnosti. V 70. letech se stane prvním mužem, který se otevřeně hlásí ke své homosexuální orientaci a je zvolen do zastupitelského sboru v kalifornské veřejné správě. Tady je připraven na tvrdou bitvu, kterou bude muset za lidská práva gayů a menšiny vybojovat…

Kontroverzní příběh natočil známý režisér Gus Van Sant (podepsaný pod tituly Flákač, Dobrý Will Hunting, Psycho, Slon) podle scénáře inspirovaného skutečnou postavou sanfranciského radního a politika Harveyho Milka. Opírá se přitom především o silný herecký výkon Seana Penna, jenž ho předvádí nejen jako člověka, pro nějž byla politika věcí veřejné služby a někdy i zábavnou činností.

Snímek získal dva Oscary: udělené za nejlepší herecký výkon v hlavní roli (Sean Penn) a nejlepší původní scénář (Dustin Lance Black) a řadu dalších ocenění.

Originální názevMilk
Stopáž123 minut
Rok výroby 2008
 T
ŽánrFilm