Vojta Lavička: Nahoru a dolů

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 21  
Sdílet
| Poslat odkaz

Šestnáct let vzletů a pádů v životě romského hudebníka, aktivisty a novináře, který byl svého času na vrcholu muzikantské kariéry jako houslista skupiny Gipsy.cz. Režie H. Třeštíková

Nový film Heleny Třeštíkové zachycuje vzlety a pády romského hudebníka, aktivisty a novináře Vojty Lavičky. Vojta je průkopníkem romského vysílání v televizi a rozhlase, zasazuje se o práva Romů, a jako skvělý houslista se proslavil především díky účinkování v kapele Gipsy.cz. Zároveň celý život bojuje se svými horšími povahovými stránkami, řeší vztahy se ženami a hledá si své místo na slunci uvnitř i vně romské komunity. „Vždycky, když mám možnost být spokojený a šťastný, nadělám si nějaké problémy,“ říká Lavička, kterého kamera sleduje po dobu 16 let. Na pozadí událostí jeho osobního a profesního života se postupně skládá obecnější obrázek života Romů v české společnosti. Snahu něco změnit a naději na zlepšení situace postupně střídá rozčarování a rezignace. Smutek i radost nejlépe ilustruje působivá romská hudba, která prostupuje celým filmem.

Více na portálu ČT24

 • Třeštíková na ČT i ve střižně. Dokončuje časosběr s happy endem

  21. 6. 2014

  Boj se závislostí se šťastným koncem zachytila Helena Třeštíková ve svém novém časosběrném projektu, který by měl být dokončen příští rok. Tvorbu dokumentaristky u příležitosti jejích pětašedesátých narozenin připomene Česká televize ale už v těchto dnech. Mimo jiné uvede v televizní premiéře a navíc ve zcela nové verzi snímek o divadelníkovi Jakubu Špalkovi.

 • Vojta Lavička: Nahoru a dolů aneb terapie pro gádže

  4. 4. 2013

  Královna časosběrného dokumentu, Helena Třeštíková, představila další svou skládačku lidských osudů. Tentokrát je protagonistou snímku "Vojta Lavička: Nahoru a dolů" romský muzikant, aktivista a novinář, který byl svého času na vrcholu muzikantské kariéry jako houslista skupiny Gipsy.cz.

 • Vojtěch Lavička: Nikdy ničeho nelituju

  26. 3. 2013

  Praha - Šestnáct let vzletů a pádů v životě romského hudebníka, aktivisty a novináře. Nový časosběrný projekt dokumentaristky Heleny Třeštíkové vypovídá na pozadí osobního a profesního života Vojtěcha Lavičky obecněji o životě Romů v české společnosti. Snímek Vojta Lavička: Nahoru a dolů měl premiéru na festivalu dokumentů o lidských právech Jeden svět, v kinech se začne promítat 4. dubna.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Julius Zajac 20. 5. 2016 08:27

  LaviÄŤka

  Proti panu LaviÄŤkovi jako ÄŤlovÄ›ku nic nemám, ani ho neznám, ale jsem proti tom…

 • Karel 7. 7. 2014 13:15

  V. Lavicka

  Pane Lavicko. Reaguji na casosberny porad na CT 2 Nahoru a dolu V tomto …

 • Marakéša 4. 7. 2014 10:45

  vojta laviÄŤka

  Prosím, kdy bude na webu možné přehrát díl o Vojtovi Lavičkovi?

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 89 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo je…
Helena Třeštíková
Helena Třeštíková

dokumentaristka

* 22. 6. 1949

Helena Třeštíková - 65 let
Související pořady