Devatero řemesel

Jana Boušková zlatnicí

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Momentky z natáčení

Klikněte pro větší obrázekProfese zlatníka a klenotníka je o velmi piplavé práci. Před natočením každého záběru bylo tedy potřeba přesně zjistit, co nového se pod rukama žákyně druhého ročníku Anety Stenczelové vlastně zrodí.

Klikněte pro větší obrázek... ale pak už nic nebránilo tomu, aby režisér Pavel Dragoun společně s učitelkou odborného výcviku Sašou Jelínkovou zadali další z úkolů „učednické elévce“ Janě Bouškové.

Klikněte pro větší obrázekA tady už vidíte konkrétní výsledek Janina snažení. Po nastříhání mosazného materiálu si podle předloženého návrhu stočila několik volut.

Klikněte pro větší obrázekKulisu tréninkového natáčení obstarali žáci ve Zlatnickém středisku praktického vyučování Solunka v Praze na Vysočanské ulici.

Klikněte pro větší obrázekA tohle už je dílna turnovské společnosti Granát, kde se skládala závěrečná zkouška. Jana i Aneta dostaly za úkol vyrobil podle vlastní fantazie stříbrný prstýnek. Každý ze soutěžících měl i vydatného pomocníka. V případě Vojty je však otázku, zda jen nepřekážel :-)

Klikněte pro větší obrázekPečlivě zaznamenat posloupnost všech natočených záběrů je úkolem skripkty Nadi Kverkové, která se společně se scenáristou tohoto dílu Martinou Hoffmanovou dostala do hledáčku „příležitostného“ fotografa. 0bvykle totiž Naďa stojí na druhé straně – tedy právě za objektivem fotoaparátu.

Klikněte pro větší obrázekFiniš Anety byl opravdu strhující a taky výsledek stál za to. Vyrobený prstýnek si od poroty vysloužil to nejvyšší ocenění!

Klikněte pro větší obrázekNatáčení medailonku s porotcem Milanem Hejralem se částečně odehrálo také ve výrobní hale společnosti Granát. Tady se rodí ona rubínová krása, kterou obdivují turisté z celého světa.

Klikněte pro větší obrázekPravé granáty by chtěl každý. Stoprocentní jistotu, že nekoupíte jen bezcenný tmavočervený kamínek, mají všichni, kdo nakupují ve firemních prodejnách společnosti Granát. Právě tady se také odehrál závěr natáčení, kdy měla Jana Boušková prodat oba vyrobené prstýnky. Podařilo se jí to? Podívejte se na internetové vysílání tohoto dílu.

Stopáž: 21 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Pro děti a mládež | Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Související pořady