Když to nejde říct, třeba to půjde zahrát. Slovensko-německá hořká komedie (2007). Hrají: Ľ. Kostelný, T. Pauhofová, J. Budař, D. Nvotová, M. Geišberg, C. Kassai, J. Oľhová a další. Režie Juraj Nvota (Ve slovenském znění)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Nastávající otec Martin Junec (Ľ. Kostelný) pracuje ve vodárně jako promazávač a doma tiše trpí poznámky své hezké, ale hysterické ženy Marfy (T. Pauhofová) i její matky (J. Oľhová). Nic jiného mu s jeho mizerným platem ani nezbývá. Jednoho dne koupí od bývalého učitele starý saxofon a na svatbě příbuzných dokonce s úspěchem vystoupí na pódiu. Tak si ho všimne hochštaplerský člen svatební kapely Ivan Hruškovič (J. Budař), který mu vzápětí nabídne práci. Martin miluje jazz a nemá chuť hrát taneční odrhovačky, ale vidina výdělku se Marfě zalíbí natolik, že Martin nabídku nakonec přijme. A tak začne jeho nový život, jehož součástí se stanou venkovské svatby, pofiderní taneční večírky, povinné přehrávky před hudební komisí a též vnadná sedmnáctiletá Anča Prepichová (D. Nvotová), která je trochu cáklá a nemá žádné zábrany…

Jeden z divácky i umělecky nejúspěšnějších slovenských filmů poslední doby je vtipným návratem do sedmdesátých let minulého století. Z dvanácti nominací na domácí filmové ceny Slnko v sieti jich v roce 2008 získal devět.

Originální názevMuzika
Stopáž99 minut
Rok výroby 2007
 ST
ŽánrFilm