Iva Kubelková uvádí přímý přenos z vyhlášení vítězů 41. ročníku prestižní ankety v Grandhotelu Pupp. Světoví čeští hokejisté opět po roce v Karlových Varech. Dále účinkují: E. Urbanová, A. Langerová, G. Demeterová, K. Englichová, J. Korn, K. Střihavka, J. Bárta a další. Režie R. Petrenko

Na sklonku léta se tradičně setkáme se známými tvářemi z ledové plochy. V přímém přenosu budeme sledovat, kdo si letos ze slavnostního vyhlášení odnese Zlatou hokejku, cenu pro nejlepšího českého hokejistu za rok 2009.

Bude vítězem již po páté v řadě a celkově po desáté Jaromír Jágr? Nebo ho na hokejovém trůnu vystřídá někdo z desítky, kterou v prvním kole zvolili trenéři extraligových týmů a novináři spolupracující s Českým svazem ledního hokeje? Bude to Patrik Eliáš, Jan Marek, Jaroslav Bednář, David Krejčí, Aleš Hemský, Martin Straka, Miroslav Kopřiva, Tomáš Kaberle nebo Jiří Hudler? Zatímco skalní fanoušci budou prožívat večer v napětí a v duchu vyhodnocovat celou sezonu svých oblíbenců, ti, kdo hokej sledují jen z povzdálí, ocení spíše doprovodný program. Pořadatelé se letos rozhodli pro spojení vážné a populární hudby. Na pódiu postupně vystoupí harfenistka Kateřina Englichová společně s Jiřím Kornem, violoncellista Jiří Bárta s Kamilem Střihavkou, Aneta Langerová s hosulistkou Gabrielou Demeterovou a světová sopranistka Eva Urbanová.

Proč se Kateřina Englichová rozhodla pro jedinečné vystoupení s Jiřím Kornem? „Byla to zajímavá nabídka, navíc při velké společenské události a v krásném prostředí karlovarského Puppu. Teď právě jsme s Jiřím Kornem ve stadiu hledání skladby. Není totiž jednoduché najít notovou úpravu pro harfu a zpěv. Možná to dopadne tak, že pro nás bude muset někdo takovou originální úpravu udělat. Jak je na tom Kateřina se sportem? Musím udržovat kondici, ke sportu mám kladný vztah, ráda jezdím na kole.

Text: Gabriela Koulová
Převzato z časopisu ČT+

Stopáž96 minut
Rok výroby 2009
 L
ŽánrZábava