Krotitelé dluhů

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 24  
Sdílet
| Poslat odkaz

Manželé Stratilovi – Kam se „stratily“ peníze

Rozhodování, jakým způsobem bude řešena otázka bydlení, představuje jednu z vůbec nejzásadnějších otázek v životě každého člověka, a proto je nezbytné přistupovat k ní s patřičnou rozvahou. Je třeba si sám sobě položit otázku: „Mám na to, abych si takové bydlení mohl dovolit?“ A následně: „Budu na to mít, i když mě potká nějaká nepříjemná událost, která zásadním způsobem ovlivní příjmovou stranu rodinného rozpočtu?“

Bohužel se lze opakovaně setkat s případy, kdy financování koupě nemovitosti je postaveno tak řečeno „na hraně“. To představuje stav, kdy prakticky neexistují žádné finanční rezervy, nebo existují jen v takové minimální míře, kdy sebemenší výpadek příjmu znamená doslova katastrofu.

Zejména při čerpání úvěru na bydlení je vhodné zajistit sebe popř. i ostatní rodinné příslušníky formou pojištění smrti, invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti a případně i pojištěním pro případ nedobrovolné ztráty zaměstnání.

Všechna výše uvedená pojištění pomohou plně anebo alespoň částečně kompenzovat výpadek příjmu a působí tak jako záchranná brzda před spadnutím do dluhové pasti.

To, že je vhodné pojistit si i prostředky, které umožňují vytvářet příjmy lze nejlépe demonstrovat právě na absenci havarijního pojištění vozidla. Ačkoliv vlastnictví osobního automobilu představuje u osob dojíždějících za prací mimo své bydliště takřka nutnost, ne vždy je vozidlo havarijně pojištěno. Pokud tedy nemáte k dispozici finanční rezervy na opravu, neřku-li na pořízení nového vozidla, znamená byť jen částečná škoda další neočekávané výdaje, které s už tak napjatým rozpočtem opět řádně „zahýbou“.

Díl zabývající se touto problematikou

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.