Krotitelé dluhů

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 24  
Sdílet
| Poslat odkaz

Hypotéky

AMERICKÁ HYPOTÉKA

Neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí. Tuto hypotéku můžete použít i k jinému účelu, než je pořízení bydlení – tedy například na koupi nového auta nebo vybavení do domácnosti. Úrokové sazby u amerických hypoték jsou ale o několik desetin procenta až o několik procent vyšší než sazby u standardních hypotečních úvěrů.

ANUITNÍ SPLÁTKA

Jedná se o pravidelnou splátku úvěru, která zahrnuje jak splátku jistiny, tak i úroků. Je vypočítána tak, že v průběhu splácení úvěru (respektive v době trvání fixace úrokových sazeb) je splátka neměnná. Mění se ale podíl jistiny a úroků ve splátce: nejprve převládá platba úroků a jistina se splácí menší částkou, s přibývajícím počtem uhrazených anuitních splátek váha jistiny roste a snižuje se podíl úroků.

FIXACE

Při sjednání smlouvy o poskytnutí hypotečního úvěru je kromě samotné výše úrokové sazby také dohodnuto, jak dlouho zůstává tato úroková sazba stejná (fixována). Po vypršení doby fixace stanoví banka podle aktuálních podmínek na trhu novou výši úrokové sazby. Obecně nelze předem říci, zda je výhodnější delší či kratší doba fixace. Delší doba fixace dává jistotu ohledně výše splátek, na druhou stranu se může stát, že budete při obecném poklesu úrokových sazeb platit více, než by odpovídalo tržním úrokovým sazbám. Období před koncem fixace je také příhodným okamžikem pro případnou změnu bankovního ústavu.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.