Krotitelé dluhů

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 24  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kdo jsou „krotitelé“

Cílem práce finančního poradce je optimální nastavení finančního zajištění klienta (rodiny, jednotlivce apod.), které bere v potaz příjmy, výdaje, požadavky a sny. Poradce na základě komplexní analýzy vyhodnotí finanční situaci klienta a doporučí možnosti investování, spoření či zajištění pro různé situace. Je-li cílem nové bydlení, rekonstrukce, zajištění na stáří nebo spoření dětem na studium, finanční poradce vysvětlí možné cesty k tomuto cíli. Pomůže s uzavřením potřebných smluv, vyjednáváním s bankami a pojišťovnami a s kontrolou stávajících závazků. Práce poradce s klientem je dlouhodobá a poradce je klientovi k dispozici v případě dotazů či požadavků na změnu. Poradce je tak určitým mezičlánkem mezi klientem a finanční institucí, který má přehled o situaci na trhu, rozumí produktům a smlouvám a dokáže srozumitelným způsobem přiblížit složitý svět financí každému, kdo se o něj doposud příliš nezajímal.

Na pořadu spolupracovali:

2009 / I.
2009 / II.
2010
2012

Finanční poradci v otázkách a odpovědích

Jaký je rozdíl mezi finančním poradcem a bankovním poradcem?

Finanční poradce pracuje nezávisle na jedné bance nebo pojišťovně, může zprostředkovat smlouvy s širokým spektrem finančních institucí, a tedy i objektivně vybrat nejvhodnější produkt pro daného klienta z nabídky. Bankovní poradce bývá přidělen klientům dané instituce, kteří u ní mají určité zůstatky na účtech nebo portfolio produktů. Bankovní poradce pro svého klienta zajistí potřebné transakce i smlouvy, ovšem týkající se právě dané banky, kterou zastupuje. Bankovní poradce vám nikdy nebude nabízet výhodný spořící účet konkurenční banky.

Z čeho jsou finanční poradci placeni?

Příjem finančních poradců má podobu provizí vyplácených na základě uzavřených smluv. To znamená, že pokud se na základě doporučení poradce rozhodnete pro hypotéku nebo spořící účet u dané banky, obdrží od ní poradce určitou odměnu za zprostředkování smlouvy. Cílem poradce je pro klienta vybrat produkt, který se mu hodí nejlépe a odpovídá jeho představám a možnostem. Za poradenství jako takové, finanční analýzu apod. se tedy poradcům žádný hodinový honorář neplatí.

Nebude mě tedy poradce nutit do uzavírání co největšího množství smluv, aby získal vysoké marže?

Rozhodně nedůvěřujte poradci, který před vás na první schůzce strká smlouvy k podpisu. Nechte si kvalitního poradce doporučit známými, informujte se předem na internetu, v médiích. Dobrý finanční poradce se na vztah s klientem dívá z dlouhodobého hlediska. Kdyby vás jednorázově nutil do produktů, které nepotřebujete a nejsou pro vás výhodné, spolupráci brzy ukončíte. V zájmu poradce je, aby byl klient s jeho službami dlouhodobě spokojený, ve spolupráci pokračoval, případně ho doporučil svým blízkým.

Jak mi poradce může pomoci v případě problémů s dluhy nebo ve chvíli finanční krize?

Poradce tu není jenom kvůli podepisování smluv. Je partnerem při řešení finančních potíží, kdy je schopen vám kvalifikovaně poradit a vysvětlit situaci. Poradce je schopen vám díky svým zkušenostem nabídnout různá řešení situace, zhodnotit pro a proti, konečné rozhodnutí je poté na vás. V momentě finanční krize, kdy se vašim investicím nedaří podle představ, by vám měl finanční poradce vysvětlit, co se na trhu děje, a případně upravit vaše investiční portfolio dle vašich potřeb.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.