Od zlaté éry v Hollywoodu k současnému hiphopu. Francouzský dokument

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jmenoval se Frederick Austerlitz, známější byl ale pod jménem Fred Astaire.

Celá Amerika chtěla vidět tohoto génia stepu ve filmu Roberta. Přitom na jednom z prvních konkurzů zněl komentář studií RKO lakonicky: „Neumí hrát, trochu plešatý, taky tančí.“ Nadešla ale doba muzikálových komedií a studia se o něj doslova poperou. Hledají mu partnerku. Koho si asi mezi všemi těmi děvčaty zvolí? Fred Astair si vybral devatenáctiletou dívku. Její kariéru učitelky ukončila autoritativní matka, která z ní chtěla za každou cenu udělat hvězdu.

Ginger Rogersová zapomněla na svou touhu vychovávat děti a padla do náruče Fredu Astairovi. Legendární pár vzniknul při natáčení filmu Veselý rozvod.

Počátek třicátých let dvacátého století. Klíčový okamžik, kdy se historie stepu spojila s velkou ságou tanečního páru Ginger Rogersová a Fred Astair.

Jestliže dnes srdce stepu ještě stále bije, je to zásluha několika tanečníků, kteří se nechali strhnout nostalgií po dávno zašlých zlatých časech a přitom rozvíjejí dál vědomí souvislosti tance, který v rytmech a polyrytmech promlouvá beze slov.

Originální názevThe Incredible story of tap dancing
Stopáž51 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrDokument