O pořadu

Úvod

V pořadu „Zkus mít vkus“ každý týden společně nahlédneme do jednoho soukromého šatníku, který nám a hlavně moderátorce Janě Bohušové prozradí, s kým máme tu čest,…

Osoba, která si štáb pustí do svého soukromí nám a hlavně odborníkovi, který má její styl změnit, totiž musí prozradí nejen to, jaký má styl oblékání, v čem nejraději chodí do práce, ale i to do čeho se obléká přes den i v čem uléhá. Její šatník probereme podrobně. To je ovšem jen první část pořadu, v které respondenta – diváka poznáme.

V druhé části přichází na scénu partner respondenta, který má o jeho vzhledu vlastní a mnohdy naprosto rozdílnou představu. Může se jednat o partnera, kamaráda, ale i rodiče, či prarodiče, který respondenta změní k obrazu svému. Pracovně jsme si tuto část trefně nazvali: „převleče vás vaše matka!“ Obě části pořadu bude z nadhledu sledovat odborník – návrhář, vizažista, který poradí v čem třeba přidat, kde ubrat a někdy i pochválí za dobrý vkus.

V třetí závěrečné části stylista respondentovi nejen poradí jaké barvy, střihy, materiály a vzory volit, ale hlavně sestaví pro něj výsledný outfit, padnoucí mu na míru. Někdy půjde o naprosto civilní verzi, ale můžete se těšit i na tématické speciály, například – přípravu na plesovou sezónu, nebo v čem vyrazit na lyže a v létě se rozhodně nebudeme vyhýbat i plážovému speciálu,…

Pořadem vás bude nově provázet Jana Bohušová. Více se dozvíte v rozhovoru s ní.

Rozhovor s moderátorkou

Jana Bohušová

Novinářka, narodila se v roce 1978, je vdaná, děti Laura a Kristián. Vystudovala žurnalistiku a sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Během studia pracovala v regionální redakci MF Dnes (Ostrava, Brno). V letech 2001–2003 byla redaktorkou a dramaturgyní v redakci zpravodajství ostravského studia České televize. Moderovala ostravské díly ekologického pořadu Hádání o přírodě, v současnosti pak společně s Lindou Bendovou ostravskou verzi Sama doma. Dosud je redaktorkou v redakci zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu Ostrava, kde provázela posluchače talkshow Život jako na dlani. Hobby: děti, manžel, sport všeho druhu.

Původně jsme vás znali jako redaktorku zpravodajství, dnes jste moderátorka lifestylových pořadů. Jak to? Co je lepší?
Novinařina má mnoho podob a pro mě je to svět, kde se cítím doma. Ráda mluvím s lidmi, ráda se jich ptám. Začínala jsem klasickou zpravodajštinou a zkusila si její novinovou, televizní i rozhlasovou podobu – jak říká jeden můj kamarád, můžu zodpovědně slavit Den tisku, rozhlasu a televize. Tuhle skoro osmiletou zpravodajskou pasáž přerušilo mateřství – a během něj přišla nabídka na moderování ostravského vysílání Sama doma. A já neváhala. Je to příjemný pořad, kde se můžu ptát na věci, které sama doma řeším. Je to práce usměvavá, na rozdíl od běžné zpravodajské práce, kde člověk často natáčí o vážných či nepříjemných věcech.

Který publicistický žánr Vám připadá přitažlivý?
Klobouk dolů přede všemi, kdo umějí udělat dobrý dokument či investigativní reportáž. Chce to nejen umět řemeslo, ale taky mít mnohdy pevné nervy, výdrž, ustát konfliktní situace s lidmi, kterým natáčení není po chuti. A upřímně – já jsem spíš člověk nekonfliktní. Jsem žena a v Sama doma je mi dobře. Totéž platí o magazínu Zkus mít vkus – každý týden poznáváme nového člověka nejen prostřednictvím jeho šatníku. Jsou to příjemná, přátelská a hravá setkání, kde mimo jiné mluvíme o módě.

Sama doma je nekonfliktní, pohodová záležitost postavená na servisu pro mladé ženy, které se doma věnují dětem, ale nechtějí zakrnět. Zkus mít vkus má jiné ambice. Jak byste jej charakterizovala?
Vlastně chodíme po návštěvách a seznamujeme se s lidmi. Zajímají nás jejich příběhy, jejich styl života, jejich zázemí a taky to, co rádi nosí. Prostě jací jsou. A pak jim nabídneme oko a ruku odborníka, který může poradit, jak by svůj styl mohli zdokonalit – aby podtrhli to pěkné, aby se cítili dobře a hlavně sví.

Mít vkus znamená nejen hezky se oblékat, ale mít i svébytný životní styl. Jaký je ten Váš?
Možná jsem trochu samorost, určitě extrovert, ale taky stydlín. Jsem ráda venku, třeba s dětmi na zahradě. Za pomoci blízkých zkouším pěstovat vlastní ovoce a zeleninu, není nad bio, u kterého opravdu víte, kde vyrostlo. Hrdě třídím odpad. U lidí dám na první dojem. Jezdím na koni a vůbec ráda sportuju.

Máte dvě malé děti, máte dnes představu o tom, jak formovat jejich životní styl? Co vám naopak v životě kolem nás připadá jako maximálně nevkusné a při tom u rodičů oblíbené?
Kéž by měly moje děti dost sebevědomí, aby se nebály jít si za svým, byť proti konvencím. A byly slušné a vnímavé. Nevkusná mi připadá uniformita – když všichni říkají nebo nosí to samé.

Vraťme se k pořadu: už máte za sebou pár natáčení, jaké jsou zatím dojmy, co vás zaujalo, dověděla jste se něco nového i pro sebe?
Že neexistuje obecně platná definice vkusu. Že se každému z nás líbí něco jiného. A že každý z nás může vypadat dobře, a vůbec kvůli tomu nemusíte vyházet celý šatník a utratit všechny peníze za nový. Stačí se najít. Vědět, kdo jsem.

Co byste vzkázala divákům?
Věřte si. A pokud jste hraví, pokud máte chuť, přihlaste se do pořadu Zkus mít vkus. Rádi za vámi přijedeme.

Proměny

Nejnavštěvovanější

35212× 1.43* 26. 6. 2009
21596× 1.73* 9. 1. 2009
21064× 1.38* 13. 2. 2009
20433× 1.88* 23. 1. 2009
19925× 1.66* 16. 1. 2009