Ve vesničce Sedmives žije i Roztržitý pán, je to vášnivý filatelista. V jeho slavné sbírce chybotiskových známek nechybí ušatý Ruda, kníratá Tonička, Ludva s monoklem a právě získal i neviditelného Karla. Na světové expozici známek vyhrává pan Roztržitý první místo, ale vítězný pohár nechává v roztržitosti na výstavě. Opět zasahují sousedé i Spravovací stroj, pan Roztržitý se stává nositelem zvláštní ceny nejroztržitějšího člověka na světě.

Poetické pohádky plné fantazie a výtvarných obrazů přinesou nejedno překvapení. Sedmives je zajímavá vesnička, v které mají obyvatelé své specifické vlastnosti a poslání, dohromady vytvářejí rozmanité společenství originálních osobností. Příběhy mají etický i morální přesah a jsou určeny přemýšlivým dětem, kterým není jedno, co se děje nejen ve světě pohádek. Kreativní součástí jednotlivých epizod je komponovaná hudba a písně, pohádky tak vytvářejí harmonický celek.

Námět a literární scénář: Melita Denková. Komentář čte a zpívá: Marek Eben. Hudba: bratři Ebenové. Výtvarnice a režisérka: Lucie Štamfestová

Stopáž9 minut
Rok výroby 2012
 ST