Annie Leibovitz: Život objektivem

Dokument o americké fotografce, která se proslavila portrétováním slavných osobností. Johna Lennona zachytila jen pár hodin před jeho smrtí

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Svou prací pro časopisy Rolling Stone, Vanity Fair a Vogue vytvořila Annie Leibovitz mnohé ikonické fotografie posledních třiceti let. Fotografovala bohaté a slavné, moudré a mocné, výjimečné a nepřehlédnutelné. Zachytila hrůzy války, naposledy v Sarajevu a Rwandě.

Ačkoliv své objekty před fotoaparátem suverénně odhaluje, vlastní soukromí si bedlivě střeží. Pro tento film se však rozhodla odhalit své umělecké postupy, osobní vývoj a náročné balancování mezi slávou a rodinou – rodinou, která je ve filmu zastoupena kritickým pohledem kamery na rameni její mladší sestry.

Dokument přináší rozhovory s Michailem Baryshnikovem, Tinou Brown, Graydonem Carterem, Rosanne Cash, Hillary Rodham Clinton, Whoopi Goldberg, Mickem Jaggerem, Bette Midler, Demi Moore, Markem Morrisem, Yoko Ono, Keithem Richardsem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Patti Smith, Glorií Steinem, Jannem Wennerem, Annou Wintour a členy její rodiny.

Život objektivem zachycuje ženu, jež se stala stejnou ikonou jako lidé, které fotografovala.

Stopáž80 minut
Rok výroby 2006
 ST
ŽánrDokument