Pomocí nejmodernější počítačové animace můžete sledovat vojenské operace slavné letadlové lodi od počátku války v Pacifiku až do porážky Japonského císařství v září 1945. Série amerických dokumentárních rekonstrukcí

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V minulém dílu naší série Enterprise bojovala spolu se svou sesterskou lodí Hornet proti přesile čtyř nepřátelských letadlových lodí v krvavé bitvě u ostrovů Santa Cruz. Pro Hornet skončil tento boj tragicky. Enterprise se stala též terčem mohutného útoku a čtvrttunové bomby zničily její palubu. Z trhliny v trupu vytékala do moře nafta. Byl to zázrak, že se Enterprise udržela na hladině.

O čtyři dny později připlula na americkou základnu v Noumei (Numei) na Nové Kaledonii, kde ji čekala oprava. Opraváři pracovali ve dne v noci. Enterprise byla poslední americkou letadlovou lodí v Tichém oceánu. V této chvíli ale Enterprise nebyla bojeschopná a Japonci proto chtěli co nejrychleji udeřit. Jejich hlavním cílem byl opět jeden ze Šalamounových ostrovů – Guadalcanal.

Japonské a americké pozemní síly zde vedly vyhlazovací válku. Obě strany chtěly zničit nepřítele do posledního muže. Američané ovládali nejcennější kus ostrova, Hendersonovo letiště, které se jim podařilo dobýt po vylodění před třemi měsíci. V této fázi války převzali iniciativu Japonci. Nyní potřebovali dopravit na Guadalcanal silné pozemní síly. Zatímco Enterprise procházela opravou, japonský admirál Jamamoto – strůjce přepadení Pearl Harboru – vypracoval plán, který měl jednou provždy skoncovat s americkou přítomností na Guadalcanalu… Sledujte další díl americké dokumentární série.

Originální názevBattle 360 / Enterprise vs. Japan
Stopáž52 minut
Rok výroby 2006
 ST
ŽánrDokument