V Tygřím klášteře si mohou turisté pohladit velké kočky při vskutku neobyčejné procházce. Umožňuje to nevídaná harmonie soužití mnišské budhistické komunity s ohroženými thajskými tygry. Rakouský koprodukční dokument

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Zveme vás na návštěvu kláštera, na němž je něco zvláštního. Domácími mazlíčky zdejších mnichů jsou totiž tygři. Klášterní budovy včetně chrámu byly postaveny v pralese a dnes tu žije víc tygrů než mnichů. Jde o legendární Tygří klášter v Thajsku, kde žijí ve vzájemném souladu mniši i kočkovité šelmy. Tento vpravdě magický svět najdeme v provincii Kančananburi na západě Thajska, pouhé dvě hodiny jízdy od hlučného a přelidněného Bangkoku.

Doprovázet nás bude Pra Ačarn. V roce 1976 mu lékař oznámil, že má leukémii a on se tehdy rozhodl, že se stane mnichem. Mnoho let strávil meditacemi v lesích a putoval od jednoho kláštera ke druhému. Během svého putování se setkal s celou řadou divokých zvířat, a proto si s nimi teď tak dobře rozumí. Tygří klášter není žádný honosný komplex, nabízí především klid. Skromné příbytky mnichů jsou roztroušené v okolním lese. Je tu pouze jedna větší stavba a tou je chrám, představující srdce celého komplexu. Oficiální název kláštera je Vat Pa Luan-tabua Janasampano.

Originální názevTiger and the monk
Stopáž51 minut
Rok výroby 2007
 ST
ŽánrDokument