Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, zda nás armáda ochrání v případě potřeby, jaký je skutečný stav armády, zda máme na to, abychom platili zahraniční mise.

Diskutovat budou: ministr obrany Alexandr Vondra, armádní generál Vlastimil Picek, místopředseda Výboru pro obranu a bezpečnost PSP ČR Petr Hulinský, vedoucí Střediska bezpečnostní politiky CESES FSV UK PhDr. Miloš Balabán a Vy!

Armáda má zajistit bezpečnost a ochranu našeho státu. Všichni vědí, že akceschopnost a technická vybavenost armády spolyká hodně peněz a v současné situaci, kdy se šetří, kde se dá, bez navýšení rozpočtu zbude v roce 2020 z armády pouze torzo. Bílá kniha obrany z dílny příslušného ministerstva pod vedením A. Vondry je zrcadlem ukazujícím skutečný stav armády.

A co trápí laickou i odbornou veřejnost? Diskutuje nad zásadní otázkou, zda je naše armáda skutečně akceschopná a potřebná. Také se vynořuje řada otazníků nad zahraničními misemi, zvláště v době, kdy dojde ke ztrátám na životech. Také konkurenceschopnost armády na trhu práce ztrácí v souvislosti s tím, že dochází ke zdanění výsluh a příspěvků na bydlení. Vojáci stárnou, odcházejí a noví adepti se do armády nikterak nehrnou.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2011
 L