Tváří v tvář problému. Jak nejlépe zhubnout? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Podle posledního průzkumu z roku 2013 je až 19 procent Čechů obézních. Přesto, že se mnoho lidí potýká s nedostatkem financí a převládá názor, že by zdravotnictví mělo být zdarma, za naději, že rychle zhubnou, jsou ochotni vydávat spoustu peněz.

Většina obézních by se chtěla svých přebytečných kilogramů zbavit co nejrychleji a hlavně bez jakékoli námahy a omezování. Zobnout si zázračnou pilulku a zhubnout během několika týdnů je sen mnoha tlouštíků a vždy se najde někdo, kdo je ochoten za velké peníze tento sen zneužít ve svůj prospěch a „zázračnou“ pilulku nabízet. Představa, že jíme co chceme, necvičíme a přitom hubneme, je velmi lákavá a mnoho lidí jí znovu a znovu podléhá.

Proč jsou lidé s nadváhou ochotni měsíčně vydávat desetitisíce za naději na hubnutí?

A když už zhubneme, proč je tak těžké udržet si optimální váhu a nezačít znovu přibírat? A komu bychom se při hubnutí měli svěřit do péče – lékaři, výživovému poradci nebo trenérovi z fitness centra?

Hosté: MUDr. Martin Matoulek Ph.D.- předseda České společnosti tělovýchovného lékařství, obezitolog, Prof. MVDr. Ing. Tomáš Komprda -profesor Mendlovy univerzity v Brně, Mgr. Vít Chaloupka – trenér fitness, dietolog, Jana Vaněčková, výživová poradkyně, členka Aliance výživových poradců a další.

Anketa

Komu byste se svěřil/a do péče, pokud byste chtěl/a zredukovat svou váhu?

10 % 22 hl. výživovému poradci 18 % 37 hl. lékařovi-obezitologovi 3 % 6 hl. dietologovi 16 % 33 hl. trenérovi fitness 3 % 7 hl. někomu jinému 50 % 105 hl. nejdůležitější je věřit sám sobě Celkem 210 hlasů
Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 L HD