Tváří v tvář problému – Biopotraviny – předražený nesmysl? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: L. Krenková, K. Dušková, Č. Franěk a R. Kudrnáček

Biopotraviny – předražený nesmysl?

Moderátorka Michaela Jílková se svými hosty diskutuje o vlivu biopotravin na naše zdraví, o bio a tradičním zemědělství a o kvalitě potravin vůbec. Hosté: Tomáš Komprda – profesor oboru Zpracování zemědělských produktů na Mendelově universitě v Brně, Karolína Hlavatá – dietoložka, Jan Váňa – ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví Státní veterinární správy, Tomáš Rozsypal – poradce na téma biopotraviny a zemědělství a další.

Pořad připravují: Michaela Jílková, Lada Krenková, Kateřina Dušková, Čestmír Franěk a Rudolf Kudrnáček.

Jídlo patří mezi základní životní potřeby člověka a ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Ale opravdu víme co jíme? A zajímá nás to vůbec? Co rozhoduje při nákupu potravin, cena nebo kvalita? Zastánci biopotravin se nás snaží přesvědčit o tom, že pokud budeme konzumovat tradiční potraviny, můžeme tím ohrozit svoje zdraví. Ale je to pravda? Jak se dozvíme, že výrobek označený bio je opravdu zdravý? Že bio vajíčko snesla slepice, která zobala biozrní a že bio maso je z čuníka, který si pochutnával jen na biootrubách?

A jak je to s kvalitou potravin obecně? Není výjimkou, že se dočteme o závadných potravinách, které mohou poškodit naše zdraví. A přitom všechny kontrolní složky tvrdí, že vše dostatečně hlídají. Čím se tedy máme při nákupu potravin řídit? A jak můžeme ohlídat kvalitu potravin, které kupujeme my, spotřebitelé, když to mnohdy nedokáží ani kontrolní orgány?

Anketa

Kupujete biopotraviny?

31 % 41 hl. ano 28 % 38 hl. ne, jsou drahé 41 % 55 hl. nemám o ně zájem Celkem 134 hlasy
Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 L HD