Tváří v tvář problému – Osvojování dětí homosexuály. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková, Č. Franěk a R. Kudrnáček

Moderátorka Michaela Jílková v přímém přenosu společně se svými hosty diskutuje o tom, zda by měli mít homosexuální partneři možnost osvojit si dítě svého protějšku, které s nimi žije ve společné domácnosti. Diskutují: Viktor Paggio – poslanec strany LIDEM, Jiří Čunek – senátor KDU-ČSL, Jeroným Klimeš – psycholog, Petr Hájek – bývalý poradce prezidenta V. Klause a další.

Stejné povinnosti, žádná práva – takový je dnešní stav v rodinách homosexuálů a lesbiček, které vychovávají děti ve společné domácnosti. Práva má jen biologický rodič nebo ten, kdo si dítě adoptoval za svobodna. Partner, i když se podílí na výchově a povinnostech stejným dílem, žádná práva nemá. A pokud by došlo k úmrtí rodiče, osud dítěte by byl velmi nejasný. Dokonce by mohlo skončit v ústavní péči. S problémy v důsledku nulových práv se stejnopohlavní páry potýkají každý den. U lékaře, ve školce, ve škole, prostě ve všech institucích, kde musíme prokazovat, jaký máme k dítěti právní vztah.

Skupina zákonodárců z různých stran v současné době připravuje novelu, která by umožnila registrovaným partnerům či partnerkám osvojit si dítě svého protějšku. Proč se tomu někteří politici tak brání? Vždyť by šlo zatím jen o děti, které již v homosexuálních rodinách stejně vyrůstají. A opravdu by to ohrozilo tradiční rodinu nebo dokonce dítě, jak tvrdí někteří odborníci?

zástupci odborné i laické veřejnosti.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 L HD