Tři úhly pohledu na jedno téma. Živě s Michaelou Jílkovou.  Připravili: M. Jílková, B. Kubíková, M. Wimmerová a M. Straka

Poslední předprázdninové vydání úspěšného diskusního pořadu Máte slovo na téma: Proč jsme nevěrní? A jak se po dovolené nerozvést? Pozvání do studia přijali: psycholožka Tamara Cenková, ředitel Psychiatrické léčebny Bohnice Martin Hollý, majitel detektivní kanceláře Jan Boček, majitelka seznamovací agentury Ilona Koutňáková a zástupci veřejnosti.

Muži tvrdí, že člověk není stvořen k monogamii a že zahýbat je normální. Ženy oponují: podvádět se nemá, je to zlé, kruté a bolestivé. Podle výzkumů se k nevěře přiznává více mužů než žen. S kým jsou tedy ti muži nevěrní? Muž, který podlehne ženské kráse, většinou tvrdí, že jde o úlet bez citu. Ženy se zase potřebují zamilovat. Některé páry se celý rok doma téměř míjejí, a když přijde vysněná dovolená, zjistí, že spolu neumějí vyjít. Jak se po dovolené nerozvést? V čem jsou nebezpečné prázdninové lásky? Proč muži dokáží vést paralelní vztahy s manželkou a milenkou, zatímco žena, když si najde milence, okamžitě pálí mosty? Kde je hranice mezi flirtem a nevěrou? Jsme opravdu od přírody stvoření k monogamii? Proč jsou nevěrní muži? A proč ženy? Jak reagují, jak se chovají muži a jak ženy, když zjistí, že jim do partnerského vztahu zasáhla nevěra? Odpouštějí ženy mužům nevěru a naopak? To jsou otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

Pořad nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

V průběhu července a srpna bude mít diskusní pořad Máte slovo prázdniny. Témata, která připravujeme pro některá z jeho podzimních vydání, diváci najdou na webových stránkách České televize: www.ceskatelevize.cz. Své názory a postřehy mohou sdělit na telefonní číslo: 261 13 77 66 nebo psát na e-mailovou adresu: mateslovo@ceskatelevize.cz.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2009
 L