Tři úhly pohledu na jedno téma. Živě s Michaelou Jílkovou.  Připravili: M. Jílková, B. Kubíková, M. Wimmerová a M. Straka

spěšný diskusní pořad na téma: Hrací automaty a videoterminály – mohou přinést štěstí? Pozvání do studia přijali: Miluška Vrlová z Ministerstva financí ČR, primář oddělení závislostí MUDr. Karel Nešpor, starosta obce Chodová Planá Jan Volný, starosta Bohumína Petr Vícha a samozřejmě občané.

Města a obce bojují proti hernám. Je pravda, že mají z výherních hracích automatů příjem, ale většina starostů tvrdí, že oželí příjem do městské či obecní pokladny pro blaho a klid občanů. Zatímco starostové se snaží snížit počet hracích automatů, Ministerstvo financí povoluje zřizování videoterminálů. Z těch nemá zisk obec, ale ministerstvo. Obce nejen že nedostanou žádné peníze, ale automatů se nezbaví. Navíc jim přibudou starosti s gamblery, zvýšenou kriminalitou a hlukem. Hrací automaty a videoterminály se vzhledově neliší. Rozdíl je v tom, že do automatů se házejí mince, zatímco videoterminály umožňují vysoké sázky. Proč Ministerstvo financí povoluje terminály bez souhlasu obcí? Jak je možné, že videoterminály stojí v blízkosti škol a zdravotních středisek? Proč přibývá hráčů závislých na hracích automatech? Z jakých sociálních skupin se rekrutují? To jsou otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

Pořad Michaely Jílkové nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího – posledního předprázdninového diskusního pořadu Máte slovo – vysílaného ve čtvrtek 25. 6. na ČT1 od 21:40 hodin na téma: Jak se po dovolené nerozvést. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ceskatelevize.cz.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2009
 L