Úvod

Sobota 2. 6. 2018 po půlnoci

Tentokrát se Kuchařské pohotovosti ozvali dva milí sourozenci - dvanáctiletá Terezka a o dva roky starší Honzík, kteří shodou okolností slaví narozeniny ve stejný den. Na oslavu si přáli připravit opravdu slavnostní oběd.
Děti před třemi lety ztratily maminku, takže vaření zůstává na babičce, které už ale pomalu docházejí nápady, a občas i na tátovi, který má pro změnu do skutečně dobrého kuchaře dosti daleko. Ale babička našemu kuchařskému týmu dobrou radou velmi pomohla. Prozradila, co mají děti nejraději, co se jim pro změnu už zajídá a také to, co na talíři vůbec nechtějí. Všechny rady náš tým pozorně vyslechl a také se jimi řídil.
Takže na co se mohou obě děti a vlastně celá rodina těšit? Na drůbeží vývar se smaženými kuřecími nudličkami a zeleninou, vepřovou krkovičku pečenou na grilu, doplněnou volským okem, minipárečkem, pečenými bramborami a listovým špenátem, to vše v podobě efektního masového dortíku, jablečný kompot a speciálně pro oslavence pohádkový dort Florida.

Recepty

Štítky

brambory, děti, dezert, dort, drůbež, grilování, chilli, jablka, kuřecí maso, lesní ovoce, oslava, polévka, příloha, smažení, špenát, uzeniny, vejce, vepřové maso, vývar, zelenina

Příští zásah

Fotografie

Křtiny

27. 9. 2008 17:25 ČT1

Tentokrát se na základnu Kuchařské pohotovosti dovolal "novopečený" tatínek Tomáš. A jeho volání o pomoc bylo dvojnásob milé, protože bylo spojeno právě s oslavou narození a křtin jeho…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení