Úvod

Sobota 3. 2. 2018 po půlnoci

David je šikovný a podnikavý muž, hýří zajímavými nápady, vymýšlí nejrůznější hry a spřádá originální plány. Svoje vlastnosti a dovednosti dokáže s velkým nasazením a hlavně úspěchem uplatnit i v kuchyni. Jeho nápad a zadání pro tým Kuchařské pohotovosti byl také originální a mezi ostatními zcela ojedinělý. Možná to bylo tím, že si David vzpomněl na svá dětská léta a hry a taky proto, že myslel i na své dva syny, které by do vaření rád zapojil. Napsal nám: "Rád bych se naučil dělat domácí paštiky, synové je mají velmi rádi a mohlo by to obohatit naše společné "chlapské" vaření. Mohlo by to být jako "odpolední svačinová formičková variace" - formičková proto, že většina chodů se asi děla do forem a formiček…" Kromě toho se chtěl naučit aspik, jemnou paštiku pro děti, kterou by s ním mohl připravit šestiletý syn, pak pikantnější paštiku pro dospělé, ale navíc dezert, který by také mohl připravit do formy. Zdá se, že David skutečně nezapomněl na dětské hry, dokonce ani na ty z těch nejmladších let, když na pískovišti dělal z formiček bábovičky.
Tohle zadání náš tým - jak jinak - velice pobavilo, ale hlavně díky originalitě nadchlo, a tak vykouzlili hravé menu o několika chodech: připravovat se bude domácí paštika s kachními játry, jako předkrm se budou podávat košíčky plněné domácí paštikou s vinným rosolem a medovým dresinkem, jako hlavní chod zapečená vepřová paštika s bylinkami a brusinkovou omáčkou a na závěr delikátní limetkový dezert.

Recepty

Štítky

česnek, děti, chilli, mleté maso, omáčka, ovoce, studená kuchyně, vepřové maso

Příští zásah

Fotografie

Sedm chlapů v kuchyni

3. 1. 2009 10:00 ČT1

Když tentokrát Martina vyslechla na základně "Kuchařské pohotovosti" nové telefonické volání o pomoc, nevěděla, jestli bdí nebo sní. Pan Mirek jí vyprávěl o sobě a šesti svých kamarádech,…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení