Úvod

Pátek 9. 2. 2018 po půlnoci

Když tentokrát Martina vyslechla na základně "Kuchařské pohotovosti" nové telefonické volání o pomoc, nevěděla, jestli bdí nebo sní. Pan Mirek jí vyprávěl o sobě a šesti svých kamarádech, se kterými se už několik let pravidelně scházejí a pořádají pozoruhodné akce. Jejich "lahodné pátky", jak svým setkáním říkají, se konají přibližně jednou za dva měsíce. Všech sedm kuchařů se sejde vždy v pátek okolo páté odpoledne u jednoho z nich. Domácnosti se střídají, aby každý na chvíli otevřel svůj svět chutí a domova a nabídl své nápady a pohostinnost těm ostatním. Domácí kuchař připraví recepty i kuchyň, nakoupí suroviny, a ostatní přicházejí pouze se zástěrou a pod vedením domácího se pouštějí do práce. Společně vaří, vyměňují si své nápady, připravují slavnostní tabuli. V osm večer pak přicházejí jejich manželky a hostina plná chutí a překvapení může začít. Jinými slovy se dá říct: téhle partičce mužských prostě už bylo hloupé chodit tak často do hospody a nechávat ženy samotné doma, vymysleli proto tyto společné pátky, díky nimž si všichni přijdou na své. Přesně takto všechno popsali v receptáři, který si dokonce sami vydali. A v čem je tedy problém? Proč teď najednou volají "Kuchařskou pohotovost"? Je to prostě tak, že panu Mirkovi jednoho dne, když na něj zase přišla řada, došla inspirace a neví, co nového originálního by pro zbytek společnosti připravil. A tak je na našem týmu, aby toto přání splnil a prestiž všech sedmi statečných mužů v kuchyní zachránil.
A co tedy všichni společně připraví? Tatarák z tuňáka, drůbeží hranolky na kari s ovocnou rýží a jako sladkou tečku churros s čokoládovou omáčkou a smaženým ananasem.

Recepty

Štítky

čokoláda, dezert, drůbež, kuřecí maso, mořské ryby, předkrm, příloha, ryby, rýže, studená kuchyně, tatarák

Příští zásah

Fotografie

Poussin - kuřátko jako dlaň

27. 6. 2011 17:30 ČT1

Zbyněk je velmi společenský člověk a má spoustu přátel. Většina společných oslav probíhá v restauraci mimo domov. A příležitost k osavě se najde vždycky. Zbyněk se tentokrát rozhodl oslavit svůj…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení