Úvod

Neděle 23. 12. 2018 po půlnoci

Blíží se vánoční svátky a s nimi i čas splněných přání. A bývají to přání ledajaká - velká, skromná, neobvyklá, nadnesená, přehnaná, malá, neuskutečnitelná, tajná… a našlo by se ještě bezpočet přívlastků, jak bychom vánoční přání mohli pojmenovat. Tentokrát se však na základnu kuchařské pohotovosti dovolal Vladimír, a ten měl přání - barevné. Vysvětlení a zadání znělo - připravit netradiční vánoční menu, které by mělo doslova hrát všemi barvami. Ani tímto úkolem se náš tým nenechal zaskočit a naši kuchaři našli jídla, která by tohle barevné přání splnila.
A tak se dozvíte, jak se dělá temně červený horký punč s ovocem a mandlemi, kapr na modro na barevných zeleninových nudličkách, štika po novohradsku s bramborem a fazolkami, která překvapí kombinací červenohnědé, ostře žluté a zelené barvy, a na závěr to bude punčový dort s ozdobami v tradičních barvách vánoc, tedy červené a zelené.

Recepty

Štítky

brambory, dort, ryby, svátek, zelenina

Příští zásah

Fotografie

Silvestrovské překvapení

27. 12. 2008 17:25 ČT1

A je tu konec roku, po vánočních svátcích všichni ještě pořád mají plné lednice dobrot od štědrovečerní večeře. Na základnu kuchařského týmu o pomoc nikdo nevolá, a tak se naši kuchaři z dlouhé…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení