Za svatým Hubertem do Belgie; historické památky související s myslivostí. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Za svatým Hubertem do Belgie
Natáčet pořad „Tisíc let české myslivosti“ v Belgii může někomu připadat zvláštní, ale svatohubertské tradice se dodržují nejen u nás. Každoroční velké setkání členů řádů svatého Huberta z celé Evropy se koná v belgickém městě Saint Hubert a jeho součástí je návštěva míst spojených s legendou. Při té příležitosti si připomeneme i vklad hraběte Šporka (Sporcka), zakladatele našeho řádu, do české myslivosti.

Myslivecké památky
Po celé naší republice jsou rozesety historické památky související s myslivostí – kapličky, sbírky trofejí a loveckých zbraní na mnoha zámcích a hradech, svatohubertské výjevy v kostelech, historické hájenky a podobně. Po těch nejznámějších nás provede odborník na slovo vzatý, doc. Jaromír Kovařík.

Hospodářský význam myslivosti
Doc. Jiří Feuereisel, autor publikace „Zelená čísla“, rozebírá ekonomický přínos myslivosti naší společnosti. Myslivci jsou totiž mimo jiné ze zákona povinni provádět řadu činností, které musí dotovat takříkajíc z vlastní kapsy, a současně potřebují ke své činnosti řadu výrobků a služeb. Čísla jsou to zajímavá a na první poslech stěží uvěřitelná.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P ST