Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Poněšická obora
Obornictví patří k oblastem, kde se česká a moravská myslivost měla v minulosti a má i dnes čím chlubit. V chovu jelení zvěře je nejlepší Poněšická obora Lesů České republiky, odkud nejen pochází naše národní rekordní jelení trofej, ale které také díky úspěchům v chovu vysoké, na nichž má velkou zásluhu oborník František Řehoř, udělila Mezinárodní rada pro myslivost a ochranu zvěře C.I.C. v roce 2006 prestižní cenu Edmonda Blanca za celosvětový přínos pro myslivost. S chodem obory nás seznámí lesní správce z Hluboké nad Vltavou Jan Zasadil.

Trubači z Potštátu
Lovecké troubení jako jedna z tradic české a moravské myslivosti, která má přesah i k myslivecky „laické“ veřejnosti (troubení na Hubertských mších, vystoupení v rámci různých kulturních akcí a podobně), získává v poslední době mnoho nových příznivců, především z řad mládeže. Zásluhu na tom má i spolupráce myslivců a dětí a jejich kantorů jako v případě Základní umělecké školy v Potštátě a trubačů Vojenských lesů a statků z divize Lipník nad Bečvou.

Rytiny od ženy
Už víckrát jsme narazili na to, že myslivosti se věnují také ženy. A úspěšně! Když si odmyslíme vlastní činnost v honitbách, najdeme je například v populárních souborech loveckých trubačů, mezi vítězi vrcholných kynologických soutěží nebo v předních výzkumných a vědeckých týmech. Petra Hanzlíková ze Zálší se věnuje – a také úspěšně – rytectví, speciálně tedy kovorytectví (pušky, nože a podobně).

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P ST