Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Myslivecká mluva
Mysliveckou mluvu si nesmíme plést s mysliveckou latinou. Ta druhá je vyprávění vymyšlených a přeháněných příběhů z lesů a polí, ta první je specifická odborná mluva, která u nás má dlouhou historii – a její používání při všech s myslivostí souvisejících činnostech patří k základním tradicím české a moravské myslivosti. K seznámení s ní jsme si zvolili jednoho z největších odborníků – Oldřicha Tripese.

Labrador retrívr
Dalším „zastávkou“ v postupném představování jednotlivých plemen nebo celých pracovních skupin loveckých psů jsou retrívři. Seznámíme se s relativně krátkou historií působení těchto vášnivých aportérů v naší myslivosti i zajímavým příběhem, jak se k nám vůbec dostali a jak byla založena první chovná stanice Z Pomoraví. Vyslechneme si názory několika chovatelů tohoto plemene s širokým využitím – mimo jiné jako asistenční psi pro pomoc hendikepovaným lidem nebo policejní psi při hledání drog. Především se ale jedná o loveckého psa s širokým využitím v myslivecké praxi.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST