Koncert české zpěvačky a herečky, která příští týden oslaví své 65. narozeniny (2003). V pražském Divadle U Hasičů spoluúčinkují V. Stirská a J. Suchý. Uvádí A. Benda. Kamera J. Hruša. Režie R. Vodrážka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Česká zpěvačka, herečka a skladatelka Zuzana Stirská se narodila 18. října 1954 v Praze. Dnešní oslavenkyně (65. narozeniny) pochází z umělecky zaměřené rodiny. Absolvovala pražské Gymnázium Na Zatlance. Na počátku osmdesátých let minulého století emigrovala z tehdejšího Československa do Západního Německa, kde posléze na vysoké škole studovala hudební vědu a nadále úspěšně vystupovala jako zpěvačka (mimo jiné třeba i s orchestrem Jamese Lasta a pohostinsky i s Mikem Oldfieldem). Po Sametové revoluci se v roce 1995 vrátila zpět do České republiky.

Stirská vystupovala od poloviny šedesátých let pohostinsky v Divadle Semafor, kde po boku Jiřího Suchého hrála dětské role. V současnosti působí jako umělecká vedoucí hudebního souboru Gospel Time, kde účinkují i její děti Viktorie Stirská, Roxana Stirská, Leonard Stirský a Raphael Stirský. Jak název napovídá žánr je poměrně úzce vymezen, ale v jejich repertoáru nejsou pouze tradiční americké gospely, protože soubor uvádí i řadu původních skladeb, které většinou otextoval Josef Fousek a některé si jako host s nimi a s radostí zazpívá i Jiří Suchý. Uslyšíte mj. písně Koncert v nebi, Sádlo na chleba, Koukám a vidím, Old Black Joe a High and Mighty.

Stopáž47 minut
Rok výroby 2003
ŽánrHudba