S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – myslivecké písničky hraje a zpívá hornová muzika Markazíni (2011). Hosté: B. Šedivá, T. Hoza a J. Höck. Režie R. Petrenko

V cyklu pořadů Putování za písničkou nás jejich moderátor, zpěvák Jožka Šmukař, provází po vlastech českých, moravských a slezských, aby nám zprostředkoval setkání se zajímavými muzikanty, kapelami a samozřejmě písničkami z té které oblasti. Při putování se podíváme vždycky jinam. Z jižních Čech se přesuneme třeba na Domažlicko, pak do středních Čech k Mělníku, do Podkrkonoší, na Vysočinu, na Valašsko a tak dál. Zkrátka, chceme vám v našich pořadech zprostředkovat setkání s lidovou písničkou a s kapelami, které ji hrají. Naše setkání jsou vždy trochu jiná, ale zároveň podobná, chceme totiž, aby byla upřímná, bezprostřední, hraná a zpívaná živě, a aby to byla setkání lidí, kteří si rozumějí.

V tomto pokračování cyklu jsme se ocitli v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem, kde se nám v mysliveckých písničkách a fanfárách představí hornová muzika Markazíni, s nimiž zpívají Barbora Šedivá a Tadeáš Hoza. A dozvíte se i něco o tom, co je myslivost a co vše k ní patří.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
ŽánrHudba