Hrát šachy na mapě světa je vždy lákavé. Rekonstrukce pokusu o převrat v Rovníkové Guineji. Britský film (2006). Hrají: J. Harris, R. Bathurst, I. Roberts, L. Newton, T. Masha, L. Cohuová a další. Režie Simon Cellan Jones

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Rovníková Guinea má ropu. Hodně ropy. Tolik, že to až není spravedlivé. Proč by měly enormní zisky z těžby tohoto černého zlata patřit jen jedné zemi, jen jedné vládě, když na světě je tolik jiných, kteří by tohoto bohatství dokázali jaksepatří využít? A tak se tahle země dostala počátkem roku 2004 do hledáčku několika dobrodruhů, kteří se rozhodli urvat si kousek i pro sebe. Bývalý žoldák Simon Mann, syn „Železné lady“ Mark Thatcher a pár dalších. Ti všichni se rozhodli, že v Rovníkové Guineji nastal čas pro státní převrat.

Tvůrci vytvořili rekonstrukci skutečných událostí, v níž kombinují zábavnou podívanou s konverzačním dramatem. Film bez zbytečných akčních scén poodkrývá zákulisí politiky afrického kontinentu, který je středem zájmu mocných z celého světa, a poutavě vypráví o kauze, která způsobila nemalé pozdvižení v médiích.

Originální názevCoup!
Stopáž90 minut
Rok výroby 2006
 ST 4:3
ŽánrFilm