Concentus Moraviae 2007

Barokní mistrovská díla C. P. E. Bacha, F. X. Brixiho a J. D. Zelenky na koncertě mezinárodního hudebního festivalu z chrámu Nanebevzetí Panny Marie ve Valticích (2007). Sólisté N. Kiss, B. Schwarz, M. Brutscher, T. Král, B. Maria Willi, Ars Brunensis Chorus, Visegrad Baroque Orchestra, řídí M. Štrync

Barokní program mezinárodního hudebního festivalu je soustředěn na mistrovská díla komponistů 18. století ve stylově odpovídajícím prostředí barokního chrámu Nanebevzetí Panny Marie v jihomoravských Valticích.

Z odkazu Jana Dismase Zelenky zazní předehra z oratoria Sub Olea Pacis a dva brilantní polyfonní žalmy. Varhanní koncert D dur Františka Xavera Brixiho patří dodnes pro svou melodiku k oblíbenému varhannímu repertoáru. Nádherné Magnificat Bachova druhého syna Carla Philippa Emanuela se může směle srovnávat se známým opusem otce, i když už v jiných stylových souvislostech.

Visegrad Baroque Orchestra založila v roce 2006 Barbara Maria Willi s cílem spojit nad společnými projekty nejlepší muzikanty Visegrádské čtyřky: Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky.

Stopáž88 minut
Rok výroby 2007
ŽánrHudba