Letos by se dožil 90 let bavič, dramaturg, šéf, herec, textař, kuchař a člověk, který rozdával po celá desetiletí pohodu a dobrou náladu. Vzpomínají příbuzní, J. Bohdalová, S. Burešová, I. Paukert, Z. Svěrák, K. Gott a mnozí další (2006). Režie J. Novák

Dokument z cyklu Příběhy slavných znovu na televizní obrazovku přivede herce, konferenciéra, textaře, scenáristu a dramaturga Vladimíra Dvořáka. Ten byl od všeho trochu, ale protože nebyl žádnou z těchto profesí zcela, nebyl – podle vlastního mínění – ničím úplným. Při vyplňování osobních dotazníků byl bezradný. A tak tím, jaký byl, stvořil povolání zcela nové: Vladimír Dvořák.

Léta působil na volné noze, v roce 1968 mu ale Jiří Pelikán nabídl místo šéfa hlavní redakce zábavných pořadů. Bylo to místo jako stvořené pro něj. Netrvalo však dlouho a v létě 1976 byl z vedoucího místa sesazen. Národ ale chtěl svého Dvořáka a Bohdalovou, a tak bylo Televarieté povoleno. Na moderátora, pro kterého měl humor specifická pravidla a který by se letos dožil 90 let, vzpomínají příbuzní, Jiřina Bohdalová, Saskia Burešová, Ivo Paukert, Zdeněk Svěrák, Karel Gott a další.

* 14. 5. 1925

† 28. 12. 1999


Stopáž51 minut
Rok výroby 2006
 ST AD 4:3
ŽánrDokument