Jak obstojí nejoblíbenější české šlágry minulých let v novém střihu? Hledejte odpověď v hudebně zábavné show (2008). Účinkují: V. Horváth, H. Janků, L. Semelka, P. Hammel, G. Goldová, Arakain, YoYo Band, Rybičky 48, Šlapeto, Argema a další. Uvádějí K. Kristelová a A. Háma. Režie R. Petrenko

Pro všechny, kteří už netrpělivě čekají na další díl Souboje hitů, je připraveno další pokračování pořadu, ve kterém současní zpěváci oblékají staré hity do nového kabátu. I tentokrát je pro diváky připravena spousta hudebních překvapení! Milovníci hitů Richarda Müllera budou jistě zvědaví na to, jak si s jeho písní poradí Vlasta Horváth. A příznivci Lucie Bílé překvapí, jak její repertoár pojala skupina Arakain. V porotě zasedne Naďa Urbánková, Michael Kocáb a Ondřej Brzobohatý. Účinkují Vlasta Horváth, Arakain, Gábina Goldová, Aleš Brichta, Šlapeto, Richard Tesařík, Heidi Janků, Pavol Hammel, Rybičky 48, Argema, Lešek Semelka. Moderují Aleš Háma a Kateřina Kristelová. Režie Roman Petrenko.

Čančátka v souboji se štěstím

"Nemám už na tancování nohy ani věk, je ale fajn vědět, že k tomu, abyste se vznášeli v rytmu tanga, nemusíte být perfektní, jak jsem do písně, kterou jsem si do soutěže vybrala, vtipně vložila," říká Heidi Janků. Jak obstojí ona a další současní interpreti, jako například Vlasta Horváth, Gábina Goldová, Arakain, Šlapeto, Rybičky 48 a Argema, se znovuoživenými českými šlágry minulých let v dalším kole národní soutěže Souboj hitů, se teprve uvidí. Přítomna bude samozřejmě i porota, v tomto kole Naďa Urbánková, Michael Kocáb a Ondřej Brzobohatý. Hudebním kláním vás už pošesté provede Kateřina Kristelová, vedle které se ale nově – pozor objeví také Aleš Háma.

Na konci května uvidíte načančanou Heidi Janků, jak v choreografii Richarda Hese sebejistě krouží kolem a očima přitom v mužském převlečení snivě touží po učitelce tance v kdysi slavné písni slavného slovenského zpěváka a skladatele Pavola Hammela Učitel'ka tanca.

Heidi, proč jste si vybrala právě tuhle píseň?

Nemám velký hlas, výběr byl složitější, tak jsem nakonec šťastná, že je to právě tahle píseň, a těší mě i to, že v dané choreografii, kterou jsem zvládla. Zahrála jsem si tak trochu na chlapa. Stále totiž zjišťuji, jak to mají muži snad ve všem v životě lehčí.

Kdybyste byla mužem, co z toho, co umějí, dělají, byste si chtěla užít?

To, co každý chlap: nic nedělat. Stárla bych si a šedivěla a jen tím získávala na zajímavosti. Nemusela bych se líčit.

Co nejraději dělá Heidi jako žena?

No to je přece jasné: čančá se. A já opravdu bedlivě sleduji vývoj a nabídky kosmetického průmyslu a zkouším a užívám je. Nejen proto, že mě to baví, bohužel už je to pro mě vzhledem k věku i nutnost.

Sledujete seriál Zoufalé manželky? Tam jsou také načančané paničky, které si pořizují leccos, například zahradníky, což jste prý udělala také?

Občas seriál sleduji, vím, na co narážíte, ale tenhle případ to není. Jsem líná, nebaví mě zahradničení a nemám k němu vztah. Z těchto důvodů má také náš zahradník výhradně vztah k naší zahradě.

A ke komu vztah máte?

Už dvacet šest let mám vztah ke svému manželovi Ivu Pavlíkovi (klavírista a skladatel – pozn. red.). Po celou tu dobu zpívám, a nejenže mě to živí, mě to i neuvěřitelně baví.

Vítěz SuperStar z roku 2005 Vlasta Horváth si vybral píseň Štěstí je krásná věc. Možná kvůli silnému interpretovi (Richard Müller). Nebo na něj dokázala dostatečně silně zapůsobit píseň sama?

Snažil jsem se vybrat si píseň tak, aby vyhovovala mému hlasu a hudebnímu cítění. Při výběru hrálo roli také to, že jsem se rozhodl píseň si přearanžovat. Tudíž bylo důležité, zda mě skladba sama nějak nakopne, inspiruje ke vkusné úpravě. V neposlední řadě tato píseň patří k jednomu z velkých hitů Richarda Müllera, kterého mám rád.

Co štěstí, máte ho?

Každý si ho asi představuje jinak. Osobně jsem šťastný, když stojím na pódiu se svou kapelou a předávám tak lidem prostřednictvím svých písní radost. A když se pak vrátím večer domů, kde mám pevné zázemí a manželku, jsem šťastný maximálně. Jinak si myslím, že štěstí mám, když si například vzpomenu na svou nedávnou autonehodu…

Navzdory pocitům štěstí se ale váš nový klip jmenuje Zoufale sám…

Nezastírám, že člověk občas nějaké problémy prostě má, ale jsem přesvědčený, že nebudu jediný. Píseň Zoufale sám je klasický romantický zamilovaný song. Láska přece bývá někdy zrádná a osamělá, nemyslíte?

Vaše poslední album svým názvem zase nabádá Do peří nefoukej. Zkusil jste to někdy?

Text k písni napsala Pavla Milcová. Osobně mě ani náhodou spojení s drogami z textu zpočátku nenapadlo a podle autorky Pavly má text myšlenku úplně jinou, ale někteří lidé ho tak chápou. Pravdou je, že se zřejmě spojení asi samo nabízí. Věřte, mě to neláká, nikdy jsem nezkusil ani obyčejnou cigaretu.

Máte rád souboje?

Docela ano, ale uznávám jen ty, ve kterých dopředu vím, že jsou čisté a regulérní. Z toho důvodu mám rád tenis a těším se i na Souboj hitů.

Text Iveta Kováčová
Foto Karel Česal
Převzato z týdeníku ČT+

Chat

hudební skupina

Rybičky 48

Další pokračování pořadu Souboj hitů, ve kterém současní zpěváci oblékají staré hity do nového kabátu, je připraveno na 10. 5. ve 20.00 na ČT1. I tentokrát je pro diváky připravena spousta hudebních překvapení, milovníci hitů Karla Gotta budou jistě zvědaví na to, jak si s jeho písní poradí kapela Rybičky 48.

V pátek 9. května 2008


Stopáž75 minut
Rok výroby 2008
 ST
ŽánrZábava